Czwartek, 4 marca 2021. Imieniny Adrianny, Kazimierza, Wacława

Wizytę w urzędzie skarbowym umówisz przez internet [VIDEO]

2021-01-21 18:00:00 (ost. akt: 2021-01-21 13:13:08)

Autor zdjęcia: Google Street View

Większość z nas rozlicza się przez internet, ale nadal część osób preferuje osobistą wizytę w urzędzie skarbowym. Na takie spotkanie umówić się możesz on-line, dzięki czemu unikniesz kolejek i zadbasz o swoje bezpieczeństwo.

Od kilku lat dla większości podatników rozliczenie PIT to czynność, którą załatwiają elektronicznie, bez wychodzenia z domu. Około 85 proc. zeznań jest składanych przez internet, bez wizyty podatnika w urzędzie. 15 lutego KAS udostępnia w usłudze Twój e-PIT zeznania PIT większości podatników do akceptacji. Ponadto, podatnicy nadal mogą samodzielnie wypełnić swoje zeznanie przy użyciu systemu e-Deklaracje. Pozostaje jednak grupa podatników, która wybiera osobistą wizytę w urzędzie skarbowym np. po to, by uzyskać więcej informacji nt. ulg, z których chce skorzystać.

Usługa „Umów wizytę w urzędzie skarbowym” i nowy model obsługi podatników zostały wprowadzone w urzędach skarbowych w ubiegłym roku. To nie tylko komfort dla klientów, ale też troska o bezpieczeństwo zarówno podatników, jak i urzędników.
Nie potrzebujesz umawiać wizyty w urzędzie, aby zostawić dokument w urnie (bez potwierdzenia odbioru) lub otrzymać potwierdzenie na swojej kopii w punkcie podawczym.

Jeżeli chcesz uzyskać informację na temat ulg, z których planujesz skorzystać, umów wizytę na stronie internetowej.

Zobacz, jak to zrobić:

źródło: US w Elblągu


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB