Piątek, 5 marca 2021. Imieniny Aurory, Fryderyka, Oliwii

Elbląg, od pradziejów do współczesności

2021-01-22 16:00:00 (ost. akt: 2021-01-22 09:15:23)

Autor zdjęcia: UM Elbląg

Jeszcze w tym roku ukaże się pierwsza po 50 latach, popularno-naukowa monografia Elbląga. Jej autorem jest historyk, profesor Andrzej Groth z Uniwersytetu Gdańskiego. Książka obejmuje lata od czasów najdawniejszych po rok 2015. Maszynopis monografii został przekazany prezydentowi Elbląga Witoldowi Wróblewskiemu przez Profesora Grotha w Bibliotece Elbląskiej w sali im. Prof. Stanisława Gierszewskiego.

Profesor Gierszewski opracował koncepcję wielotomowej Historii Elbląga i był redaktorem naukowym pierwszego jej tomu. Po śmierci Profesora kolejne tomy wydawane były pod naukową redakcją Profesora Andrzeja Grotha, autora nowej monografii.

– Zależało mi bardzo, by powstała publikacja upowszechniająca wiedzę historyczną o naszym mieście w postaci przystępnej, nie ściśle naukowej. Wspólnie z dyrektorem Biblioteki Elbląskiej Jackiem Nowińskim zwróciliśmy się do profesora Grotha o napisanie takiej monografii – zaznacza Prezydent Witold Wróblewski.

Profesor Andrzej Groth, który tematyce elbląskiej poświęcił znaczną część swego dorobku naukowego, nad publikacją pracował około roku. Monografia nosi tytuł: Elbląg, od pradziejów do współczesności.

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB