Czwartek, 25 lutego 2021. Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława

Pieniężno: mleczarnia wznawia działalność

2021-01-26 18:00:00 (ost. akt: 2021-01-26 13:44:06)

Autor zdjęcia: Kazimierz Kiejdo, burmistrz Pieniężna/facebook.com

Blisko 20 lat temu w Pieniężnie zamknięto mleczarnię. Dziś już wiadomo, że prywatny przedsiębiorca planuje ponownie wznowić jej działalność.

W marcu 2020 roku Kazimierz Kiejdo, burmistrz Pieniężna poinformował na swoim profilu facebookowym o tym, że mleczarnia znów rozpocznie swoją działalność. „Mleczarnia wraca na mapę przedsiębiorstw naszej gminy!” — pisał wówczas burmistrz.

Już w marcu trwały w budynku zaawansowane prace budowlane. Po ich zakończeniu baza po Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej zmieni się w nowoczesny obiekt z nową linią technologiczną do przetwórstwa mleka.

Spotkanie nowego inwestora z władzami Pieniężna, które miało miejsce jeszcze w marcu, dotczyło zasad współpracy inwestora z gminą. — W jego trakcie zapewniono o woli wsparcia nowego podmiotu gospodarczego — informował burmistrz.

„Z kart historii: Pieniężno w przeszłości było ważnym ośrodkiem mleczarstwa w Polsce. Przez 10-lecia wytwarzano tu znane w całej Polsce produkty mleczarskie. Mleczarnia była jednym z większych zakładów pracy w tym mieście. Jej likwidacja, która miała miejsce w 2000 r. stała się dla naszej gminy negatywnym symbolem, wiele rodzin wpędzając w bezrobocie i ubóstwo.” — kontynuował Kazimierz Kiejdo.

Inwestor zamierza uruchomić zakład przetwórstwa mleka o zdolności produkcyjnej do 12000 l mleka na dobę. W mleczarni mają być produkowane: ser twarogowy, masło, serwatki i maślanki.

K

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kruk #3049697 | 81.190.*.* 26 sty 2021 21:27

    Serce się raduje Oby więcej takich dobrych biznesów

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz