Dobra gra i wynik [ZDJĘCIA]

2021-02-14 09:46:58(ost. akt: 2021-02-14 13:00:40)

SUPERLIGA PIŁKAREK RĘCZNYCH\\\. Trzecią rundę rozgrywek, od zwycięstwa rozpoczęły piłkarki ręczne Startu Elbląg. W 15.kolejce spotkań pokonały, wyżej notowany Młyny Stoisław Koszalin i to różnicą sześciu bramek.

• Start Elbląg — Młyny Stoisław Koszalin 25:19 (13:7)

START: Kepesidou, Pająk — Choromańska 1, Świerczek 4, Waga 5, Bojcić 2, Gędłek, Szczepanik 6, Pękala, Shupyk 3, Stapurewicz 3, Rancić 1.kary: 8 min.

Najwięcej dla gości: Urbaniak 7, Rycharska 4, Smolinh 3, kary: 10 min.

To był trzeci mecz o ligowe punkty w tym sezonie, pomiędzy tymi drużynami. Jak dotychczas, każdy z tych zespołów wygrał po jednym pojedynku. Elblążanki do spotkania przystąpiły bez kontuzjowanych: Hanny Jaszczuk, Katarzyny Cygan oraz Vannesy Agović. Przed tym meczem w roli faworyta wymieniane były koszalinianki, ale elblążanki zapowiadały walkę i wywalczenie kompletu punktów. Jak widać po końcowym rezultacie, tym razem nie zawiodły. Wynik pojedynku otworzyła Alona Shupyk, która zagrała po miesięcznej przerwie (kontuzja). Po kolejnych golach Moniki Szczepanik 2, Joanny Wagi, Barbary Choromańskiej, gospodynie w 10 min wygrywały 5:1. Doskonale w tym czasie między słupkami spisywała się bramkarka Startu,Greczynka Magdaleni Kepesidou, która pięciokrotnie wyszła z opresji, po rzutach zawodniczek z Koszalina. Zresztą ta zawodniczka, była postacią numer jeden w ekipie elbląskiej, która walnie przyczyniła się do zwycięstwa. Po 20 min podopieczne trenera Andrzeja Niewrzawy wygrywały 8:4. Dobra gra w obronie, oraz szybkie kontrataki, pozwoliły wyjść elblążankom na prowadzenie 12:6 i tę 6-bramkową przewagę (13:7), utrzymać do przerwy.

Po przerwie lepiej zaczął zespół gości. Po dwóch bramkach z rzędu Gabrieli Urbaniak przegrywał 9:13. Zawodniczki Startu nie zrażone taką sytuacją grały "swoje". Gdy na ławkę kar powędrowała Hanna Rycharska, elblążanki wykorzystały więcej przestrzeni i w 42 min prowadziły już 18:11. Wówczas o przerwę poprosił trener przyjezdnych Waldemar Szafulski. Rady szkoleniowca przyniosły pozytywny oddźwięk i koszalinianki rzuciły trzy bramki z rzędu. W końcu niemoc strzelecką Startu przerwała Paulina Stapurewicz i od tego momentu gospodynie regularnie trafiały do siatki. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Start 25:19 i w ten sposób trzy punkty pozostały w Elblągu.

— To był dobry mecz w naszym wykonaniu, który dał nam także dobry rezultat, — skomentował po meczu trener Andrzej Niewrzawa. Weszliśmy na zwycięskie tory i będziemy, chcieli kontynuować ten zwycięski marsz w kolejnych meczach — dodał. Następne spotkanie Start zagra w najbliższą niedzielę w Chorzowie o godz. 18. z tamtejszym Ruchem.

Pozostałe wyniki: Eurobud JKS Jarosław — Perła Lublin 22:33, Piotrcovia Piotrków Tryb —Zagłębie Lubin (16.02).