Dwa oblicza Startu [ZDJĘCIA]

2021-02-28 09:18:16(ost. akt: 2021-02-28 09:53:12)

SUPERLIGA PIŁKAREK RĘCZNYCH\\\W 17.kolejce spotkań, Start Elbląg przegrał u siebie z wicemistrzem Polski i liderem tabeli Zagłębiem Lubin, różnicą dwóch goli 26:28, choć do przerwy wygrywał 16:14
• Start Elbląg — Zagłębie Lubin 26:28 (16:14)

START: Pająk, Kepesidou — Choromańska 3, Świerczek 2, Waga 5, Bojcić 1, Gędłek, Szczepanik 7, Pękala, Cygan, Agović 2, Shupyk 1, Stapurewicz 2, Rancić 3, kary: 10 min. Najwięcej dla Zagłębia: Świerżewska 8, Matieli Machado 6, Grzyb, Górna, Kochaniak po 4, kary: 10 min.

Drużyna z Dolnego Śląska, była faworytem i nie zawiodła, choć wygrana przyszła im z wielkim trudem. To było dziewiąte zwycieśtwo z rzędu podopiecznych trenerki Bożeny Karkut. Mecz od początku był bardzo wyrównany. Przez pierwsze pół godziny, żadna z drużyn nie osiągnęła większej przewagi jak dwie bramki. Podopieczne trenera Andrzeja Niewrzawy nie zawodziły w ataku i całkiem dobrze radziły sobie w obronie. Wynik meczu otworzyła Paulina Stapurewicz, ale do remisu doprowadziła Kinga Grzyb. Ta wymiana ciosów, gol za gol, trwała cały czas. W 12 min był remis 7:7. Minutę później na pierwsze prowadzenie wyszło Zagłębie, ale długo się tym prowadzeniem nie cieszyło, bo Nikola Szczepanik, po rzucie karnym doprowadziła do remisu 8:8. Na pięć minut przed przerwą był jedenasty remis, tym razem 13:13. Jednak na przerwę, z większym uśmiechem na twarzach, schodziły elblążanki, prowadząc 16:14. Po przerwie elblążanki rozpoczęły fatalnie, wręcz katastrofalnie. Przez 18 min nie potraqfiły zdobyć gola. Zagłębie w tym czasie zdobyło 8 goli z rzędu i w 48 min wygrywało 22:16. Jak się później okazało, emocje dopiero zaczęły rosnąć. Kto by przypuszczał, że elblążanki się podniosą i zaczną ponownie walczyć. W 58 min po golu Joanny Wagi, na tablicy wyników pokazał się remis 25:25. Wówczas trenerka Karkut poprosiła o czas i to poskutkowało. Po golach Brazylijki Machado Matieli i Grzyb, przyjezdne odskoczyły na dwie bramki prowadząc 27:25 i tę 2-bramkową przewagę, utrzymały do końca, by ostatecznie wygrać 28:26. Po meczu trener Andrzej Niewrzawa powiedział: — Dziękuję dziewczynom za wielką ambicję i wolę walki. Szkoda, że mieliśmy tak długi przestój w grze i to zadecydowało o naszej porażce. Kolejne spotkanie Start rozegra w sobotę na wyjeździe z Perłą Lublin.
Pozostałe wyniki: Piotrcovia Piotrków Tryb — Eurobud JKS Jarosław 31:25 (14:11), KPR Kobierzyce — Perła Lublin 31:30 (15:14).