Poniedziałek, 12 kwietnia 2021. Imieniny Juliusza, Lubosława, Wiktoryny

Od lipca seniorzy w jednym klubie [ZDJĘCIA]

2021-03-02 14:57:07 (ost. akt: 2021-03-02 16:04:37)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

PIŁKA NOŻNA\\\ W związku z dużymi problemami finansowymi Urzędu Miejskiego w Elblągu, na sport wyczynowy seniorów a w szczególności na piłkę nożną i na poprawę jakości tej dyscypliny sportowej, kluby piłkarskie Olimpia Elbląg i Concordia Elbląg zawarły specjalne porozumienie i deklarują współpracę.


Dzisiaj (2.03) w siedzibie ZKS Olimpia Elbląg odbyła się konferencja prasowa z udziałem prezydenta miasta Elbląg Witolda Wróblewskiego, dyrektora Departamentu Sportu i Rekreacji Arkadiusza Kolperta, a także z przedstawicielami dwóch elbląskich klubów piłkarskich, prezesem Olimpii Pawłem Guminiakiem oraz dyrektorem sportowym Concordii Danielem Pelcem.

Podczas spotkania przedstawiono i omówiono porozumienie współpracy pomiędzy dwoma wyżej wymienionymi klubami. — Sponsorzy odchodzą, kluby od nas oczekują większego wsparcia. Na dziś nie stać na utrzymanie dwóch klubów piłkarskich w mieście - stwierdził Prezydent Wróblewski. — Dlatego też cieszę się, że oba te kluby, zaczęły z sobą rozmawiać o współpracy. Po pierwszych rozmowach i dyskusjach, oba kluby przyjmują następujący plan na najbliższy czas:
• w jednym klubie będą drużyny seniorskie i to już od 1 lipca br.
• szkolenie dzieci i młodzieży, będzie się odbywać jak do tej pory w dwóch klubach bez zmiany organizacyjnej i personalnej do momentu połączenia się klubów z wyborem nowych władz jednego klubu
• przepływ młodzieży między klubami będzie się odbywał bezpłatnie
• celem szkolenia młodzieży obu klubów jest doprowadzenie do sytuacji, w której jak największa grupa zawodników przejdzie do piłki seniorskiej i zasili klub elbląski w pierwszej kolejności
• w starszych rocznikach młodzieżowych, tworzone będą silne zespoły, reprezentujące miasto Elbląg na szczeblu centralnym w jednym, lub drugim klubie
* strony poprzez podpisanie porozumienia deklarują podjęcie kroków organizacyjnych w celu stworzenia struktur jednego piłkarskiego klubu sportowego.

Czy też taka fuzja nastąpi i Olimpia będzie miała jedynym klubem z miasta w rozgrywkach centralnych, czekamy na efekty z dużą z niecierpliwością.

Jerzy KuczyńskiCzytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB