Poniedziałek, 12 kwietnia 2021. Imieniny Juliusza, Lubosława, Wiktoryny

Młynary: woda nadaje się do picia

2021-03-04 17:30:29 (ost. akt: 2021-03-04 17:38:12)

Autor zdjęcia: www.pixabay.com

18 lutego — przypomnijmy — na stronie UMiG Młynary pojawił się komunikat dotyczący występujących w wodzie bakterii z grupy coli. Według zaleceń Sanepidu woda z kranu zdatna była do spożycia wyłącznie po uprzednim przegotowaniu. Dziś już wiadomo, że woda jest zdatna do picia.

24 lutego urząd wystosował kolejny komunikat — woda, w której wykryto baterie z grupy coli, nadaje się do spożycia dopiero po jej uprzednim przegotowaniu. Surowej nie można wykorzystywać do przygotowywania posiłków, mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw, mycia zębów, a nawet do mycia naczyń.

Już wówczas UMiG Młynary poinformował, że otrzymane 22 lutego wyniki badań wskazywały na brak obecności jakichkolwiek bakterii w wodzie.

Inspektor Sanitarny z Elbląga poinformował dziś (4.03), że próbki wody zostały pobrane 1 marca i woda jest już przydatna do spożycia.

Problem dotyczył miejscowości: Młynary, Błudowo, Młynarska Wola, Bronikowo, Kraskowo, Gardyny, Janiki Pasłęckie, Krasinek, Kurowo Braniewskie, Nowe Sadłuki, Rucianka, Ojcowa Wola, Kobyliny, Mikołajki, Sąpy, Sucha, Olszówka, Płonne, Zaścianki, Podgórze.

K


[highlight]Czytaj e-wydanie Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerzeKliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB