Poniedziałek, 12 kwietnia 2021. Imieniny Juliusza, Lubosława, Wiktoryny

Co się stanie z placem zabaw przy ul. Wapiennej? [ZDJĘCIA]

2021-03-05 16:00:00 (ost. akt: 2021-03-05 10:36:40)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Zły stan techniczny wszystkich urządzeń na placu zabaw przy ulicy Wapiennej jest codziennością. Plac wygląda na zaniedbany, a wręcz nieużywany. Pytanie w tej sprawie zadał prezydentowi radny Marek Osik.


— Zły stan techniczny urządzeń rekreacyjnych na placu zabaw przy ulicy Wapiennej, ma wpływ na bezpieczeństwo korzystających z placu dzieci — pisze radny. — Plac jest jedynym tego typu miejscem usytuowanym na terenie Starego Miasta. Czy istnieje możliwość zaplanowania i przeprowadzenia remontu urządzeń na placu w okresie wiosennym oraz rozbudowy tego miejsca? — pyta Marek Osik.

Jak wyjaśnia Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga, administratorem tego terenu jest Zarząd Budynków Komunalnych, który dotychczas podejmował szereg działań w zakresie bieżącej naprawy oraz konserwacji urządzeń zabawowych. W okresie wiosennym ZBK ponownie przeprowadzi przegląd wszystkich urządzeń oraz dokona ewentualnych napraw.

— Miasto rozważa możliwość przeniesienia placu zabaw w inne miejsce z uwagi na plany inwestycyjne — informuje wiceprezydent.

K


[highlight]Czytaj e-wydanie Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerzeKliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB