Poniedziałek, 12 kwietnia 2021. Imieniny Juliusza, Lubosława, Wiktoryny

Służba Więzienna wsparła „Psi Raj” [ZDJĘCIA]

2021-03-06 07:37:07 (ost. akt: 2021-03-06 09:39:37)

Autor zdjęcia: mjr Marek Stuba i mjr Kamil Dobrzyński

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Psi raj” w Pasłęku, prowadzone przez Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Obrońców Praw Zwierząt, wsparła Służba Więzienna.


Budy dla psów i kotów wykonane przez skazanych uczących się w Centrum Kształcenia Ustawicznego przy Zakładzie Karnym w Sztumie oraz zbędne koce z Aresztu Śledczego w Elblągu zostały przekazane na rzecz bezdomnych zwierzaków z Pasłęka i okolic. To kolejne przedsięwzięcie w ramach akcji #ResortSprawiedliwościPomaga

Przekazanie odbyło się w obecności Michała Gzowskiego, asystenta społecznego ministra Michała Wosia, ppłk. Adama Poćwiardowskiego, zastępcy dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Gdańsku, ppłk. Marka Sokoła, dyrektora Aresztu Śledczego w Elblągu, oraz Leona Misiuka dyrektora Centrum Kształcenia Ustawicznego przy Zakładzie Karnym w Sztumie.

Sytuacja schronisk dla zwierząt w czasie epidemii COVID-19 jest bardzo trudna, m.in. z powodu zamykania ich dla osób z zewnątrz. Zwierzęta, które przebywają w schroniskach często potrzebują specjalistycznej czy weterynaryjnej karmy z uwagi na ich podeszły wiek i choroby. W samym schronisku „Psi raj” w Pasłęku przebywa obecnie 260 psów i kotów.

Jak mówi ppłk Adam Poćwiardowski, zastępca dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Gdańsku: — Służba Więzienna współpracuje z wieloma różnymi instytucjami, także schroniskami dla bezdomnych zwierząt. Dyrektor okręgowy Służby Więziennej w Gdańsku płk Andrzej Tesarewicz odpowiedział na apel Michała Gzowskiego i włączył się w akcję wsparcia schroniska w Pasłęku. Podziękowania należą się także dyrektorowi CKU w Sztumie panu Leonowi Misiukowi, pod którego okiem osadzeni wykonali tak solidne, ocieplane budy dla psów i kotów”

Barbara Zarudzka, kierowniczka Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Psi raj” w Pasłęku, powiedziała: — Jestem bardzo wdzięczna Służbie Więziennej, że zauważyła potrzeby naszego schroniska. Nie tylko zauważyła, ale zadzwoniła, wykonała, przywiozła i przekazała budy dla psów i kotów, karmę oraz koce, których nigdy dosyć.”

Zachęcamy wszystkich do pomocy, ale chcąc pomóc, warto wcześniej skontaktować się ze schroniskiem i przekazać karmę dobrej jakości, jak to wcześniej zrobili funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Gdańsku.

Marek Stuba


[highlight]Czytaj e-wydanie Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerzeKliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB