Jest zwycięstwo Startu i awans w tabeli [ZDJĘCIA]

2021-04-11 10:24:33(ost. akt: 2021-04-11 10:33:31)

Start Elbląg na zakończenie III rundy rozgrywek grał u siebie z Eurobudem JKS Jarosław. Wygrał 28:25 i awansował na szóste miejsce w tabeli.

• Start Elbląg — Eurobud JKS Jarosław 28:25 (15:13)
START: Kepesidou, Pająk — Choromańska 2, Świerczek 5, Waga 3, Bojcić, Gędłek, Szczepanik 4, Pękala, Cygan 2, Agović 3, Shupyk 5, Stapurewicz, Rancić 4, kary: 6 min

Najwięcej dla JKS: Zimny 8, Matuszczyk i Kozimur po 5, Żukowska 4.kary:10 min

To było trzecie spotkanie w tym sezonie w Superlidze pomiędzy tymi ze4społami.Jak do tej pory każda z drużyn odniosła po jednym zwycięstwie. W pierwszej rundzie, Start przegrał u siebie 21:26 a w rewanżu wygrał w Jarosławiu 25:24. Podopieczne trenera Andrzeja Niewrzawy do tego spotkania przystępowały z dużą wolą odniesienia zwycięstwa. W grę wchodziło zdobycie trzech punktów i wyprzedzenie rywala w tabeli. Jak widać po końcowym rezultacie, zespół dopiął swego. Wynik spotkania otworzył zespół gości, po strzale Sylwii Matuszczyk. Trzeba było czekać do 5 min, żeby Start doprowadził do remisu, po rzucie Alony Shupyk. Jak się później okazało, był to ostatni remis w tym pojedynku. Od tego momentu, inicjatywę przejęły elblążanki, które po strzale Joanny Wagi w 10 min prowadziły 6:2. Przyjezdne nie dawały za wygrane. W 19 min po grającej niegdyś w Starcie, Katarzyny Kozimur, na tablicy wyników pokazał się rezultat 10:9 dla gospodyń. W kolejnych pięciu minutach, po trzech golach z rzędu drużyny miejscowej, podopieczne trenera Niewrzawy prowadziły 13:9 i tę 4-bramkową przewagę (15:11), utrzymywały do 29 min gry. Tuż przed przerwą jarosławianki po golach Aleksandry Zimny oraz Martyny Żukowskiej przegrywały tylko 13:15. Po przerwie, elblążanki cały czas kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku. W 38 min wszystko wróciło do normy, bo wówczas było 20:16, ale na kwadrans przed końcem, ta przewaga elblążanek, zmalała do jednej bramki (23:22). Jednak gospodynie, wytrzymały tę presję. Po golach Nikoli Szczepanik oraz Milicy Rancić, odskoczyły na różnicę trzech goli 25:22 i tę 3-bramkową przewagę dowiozły do końca meczu. Dzięki tej wygranej awansowały na szóste miejsce w tabeli. Trzeba też dodać, że był to ostatni występ Startu w tym sezonie w hali MOSiR przy al. Grunwaldzkiej. Od dziś odbywać się tam będą masowe szczepienia przeciwko koronawirusowi. Kolejne spotkania Start w roli gospodarze grać będzie w wysłużonej hali MOS, przy ul. Kościuszki. Kolejny mecz mistrzowski Start rozegra na wyjeździe 25 kwietnia z Młtnami Stoisław Koszalin.

• Pozostałe wyniki: Młyny Stoisław Koszalin — KPR KObierzyce 19:16 (11:10), Zagłębie Lubin — Perła Lublin 28:25 (14:9), Ruch Chorzów — Piotrcovia Piotrków ( przełożony na 27.05)