Z Zambrowa wrócili na tarczy

2021-05-02 11:40:00(ost. akt: 2021-05-02 11:03:24)

Autor zdjęcia: fot. archiw. Ryszard Biel

Coraz trudniejsza staje się sytuacja Concordii Elbląg w rozgrywkach ligowych. Po porażce na wyjeździe z Olimpią Zambrów 1:2 są już w strefie spadkowej.
• Olimpia Zambrów — Concordia Elbląg 2:1 (1:0)
1:0, 2:0 — Zalewski (1, 87), 2:1 — Willens (90)
czerwona kartka: Łęcki (Concordia 90, za 2 żółte)
CONCORDIA: Nowak — Piech, Szawara, Bukacki, Drewek, Kopka (21 Łęcki), Pawłowski, Szmydt, Willens, Bojas, Pelc (86 Jatczak)

Elblążanie rozpoczęli mecz fatalnie, bo już po kilkudziesięciu sekundach ,ze strzału Kamila Zalewskiego z okolic 20 metrów przegrywali 0:1. Dziesięć minut później, świetną okazję do wyrównania miał Tomasz Szawara, ale piłka po jego uderzeniu z dziesięciu metrów minęła o centymetry słupek. W pierwszej części spotkania przeważała Olimpia, miała sytuację do zmiany wyniku, ale bardzo dobrze bronił bramkarz Concordii Michał Nowak, który dwukrotnie uratował swój zespół od utraty bramek. Po przerwie mecz toczył się w dobrym tempie. Akcje przenosiły się z jednej pod drugą bramkę. Na bramkę gospodarzy strzelali Mateusz Szmydt i Radosław Bukacki, ale na posterunku był zawsze bramkarz miejscowych Mateusz Faudul. W 87 min zambrowianie dobili elblążan. Shut Shibata dośrodkował z rzutu wolnego na głowę Pawła Łydkowskiego, który obsłużył Zalewskiego i ten z bliska umieścił piłkę w siatce. Honorową bramkę dla elblążan w doliczonym czasie gry zdobył Holender Niles Willens, po którego strzale, piłka po rykoszecie wpadła do siatki. Kolejne spotkanie Concordia rozegra u siebie w sobotę o godz. 15 z Ruchem Wysokie Maz. Już w środę 5 maja zagra w 1/4 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski `z Ossą Biskupiec.