Sokół lepszy od KPR

2021-05-09 10:56:46(ost. akt: 2021-05-09 10:58:17)
Zdjęcie ilustracyjne - archiwum

I LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH\\\Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna, przerwała dobrą passę KPR Elbląg. Zespół z Kaszub wygrał 22:18
• Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna — KPR Elbląg 22:18 (11:9)

KPR: Jaworski 2, Shupyk — Stępień 4, Nowak 4, Muracki 2, Chyła 2, Karczewski 1, Nowakowski 1, Sucharski 1, Peret 1, Budzich, Załuski, Sparzak, Solecki, Heyda, Reseman, kary 8 min

Najwięcej dla Sokoła: Jankowski i Lisiewicz po 6, Bronk 3, kary: 6 min

Elblążanie, którzy odnieśli ostatnio dwa zwycięstwa z rzędu, jechali do Kościerzyny po kolejne trzy punkty. Niestety, tym razem z Kaszub wrócili z niczym.

Przez pierwszy kwadrans, to wyrównana gra obu zespołów. Po golach Adama Nowakowskiego, Maksymiliana Chyły oraz Dominika Jaworskiego był remis 6:6.

Kilka minut później po trzech golach z rzędu Adama Lisiewicza, gospodarze wygrywali 9:6 i na przerwę schodzili z pozytywnym dla siebie wynikiem 11:9. Po przerwie podopieczni trenera Grzegorza Czapli gonili wynik i w 42 min doprowadzili do remisu 15:15. Jednak od tego momentu z zespole KPR nastąpił przestój w grze, a na dodatek przyjezdni mieli problem ze zdobywaniem bramek.

W 51 min przy stanie 15:18 niemoc strzelecką przerwał Michał Sucharski i tym samym zmniejszył różnicę porażki Na dwie min przed końcem pojedynku Sokół prowadził 22:17 i było to już po meczu. Wynik spotkania ustalił Stępień i tym samym goście zmniejszyli różnicę porażki.