KPR zostawił punkty w Wągrowcu

2021-05-16 11:11:27(ost. akt: 2021-05-16 11:13:27)
zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: fot. archiw. Ryszard Biel

W ostatnim w tym sezonie meczu wyjazdowym KPR Elbląg grając w Wągrowcu z tamtejszą Nielbą przegrał 25:31 i nadal znajduje się na szóstym miejscu w tabeli.
• Nielba Wągrowiec — KPR Elbląg 31:25 (18:12)
KPR: Jaworski, Shupyk — Budzich 1, Muracki, Stępień 5, Karczewski 1, Nowakowski 2, Załuski 2, Sparzak, Solecki, Sucharski 2, Chyła 6, Nowak 3, Heyda 3, Reseman, Peret, Kary: 12 min
Najwięcej dla Nielby: Gregor 10, Drzazgowski, Klopsteg po 6, kary: 14 min

Gospodarze już od pierwszej minuty byli na prowadzeniu, którego nie oddali już do końca. Tylko do 25 minuty gry, elblążanie dotrzymywali kroku Nielbie. Wówczas gospodarze prowadzili 13:11. Ostatnie pięć minut gry, pierwszej odsłony spotkania, to niemoc zespołu gości. W tym czasie zdobyli tylko jednego gola ze strzału Maksymiliana Chyły, a na dodatek miejscowi aż pięciokrotnie umieszczali piłkę w siatce i nic też dziwnego, że do przerwy wygrywali 18:12.

Po przerwie gra elblążan wyglądała znacznie lepiej. Podopieczni trenera Grzegorza Czapli, grali jak równy z równym, ale 6-bramkowej straty sprzed przerwy nie byli w stanie odrobić. Gospodarze cały czas prowadzili różnicą 5-7 bramek. W 49 min było 24:19, w 50 min 28:21 w 60 31:24. Wynik meczu równo z syreną ustalił Adam Załuski i Nielba ostatecznie wygrała 31:25. Ostatni mecz w tym sezonie KPR zagra u siebie w sobotę o godz. 14.30 z MKS Grudziądz.