I LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH: Pożegnali sezon porażką

2021-05-23 10:28:43(ost. akt: 2021-05-23 10:31:29)
Zdjęcie ilustracyjne - archiwum

W ostatniej kolejce spotkań sezonu 2020/2021 KPR Elbląg podejmował wicelidera tabeli MKS Grudziądz i przegrał po zaciętej walce 31:34. Ten sezon elblążanie zakończyli na szóstym miejscu w tabeli.
• KPR Elbląg — MKS Grudziądz 31:34 (16:15)
KPR: Jaworski — Budzich 1, Muracki 2, Stępień 4, Karczewski 4, Nowakowski 7, Załuski 2, Sparzak, Plak, Solecki 1, Sucharski 2 Chyła 1, Nowak 5, Heyda 2, Reseman, Peret, kary: 10 min.

Najwięcej dla MKS: Rumniak 10, P. Kruszewski 9, Maliński 4, kary: 12 min

Ciekawy na niezłym poziomie, stał ostatni mecz ligowy KPR z MKS Grudziądz.
Gospodarze chcieli sprawić niespodziankę i zakończyć sezon zwycięstwem. Niestety, większe doświadczenie oraz rutyna wzięły górę.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia elblążan. Po 5 min po golach Adama Nowakowskiego oraz Rafała Stępnia, podopieczni trenera Grzegorza Czapli wygrywali 4:1. MKS nie dawał za wygraną i po kwadransie był remis 7:7, choć w tym czasie goście grali w podwójnym osłabieniu, gdyż czerwony kartonik ujrzał i karą 4 min ukarany został za krytykowanie orzeczeń sędziowskich Marcin Miedziński.

Przez cały czas aż do końca pierwszej części meczu, trwała wyrównana walka, gol za gol. W 25 min po golach Damiana Nowaka oraz Mikołaja Soleckiego elblążanie wygrywali 13:11. Przy stanie 15:15 bramkę równo z syreną dla KPR zdobył Adam Załuski i miejscowi do przerwy wygrywali 16:15. Po przerwie wyrównany bój trwał do 33 min (17:17). Od tego momentu, goście grali składniej, a w zespole KPR nastąpił przestój.

Na kwadrans przed końcem przyjezdni wygrywali 26:20 a 52 min 30:24. Końcówka należała jednak do KPR, który zmniejszył rozmiary porażki i przegrał ostatecznie 31:34.

• Pozostałe wyniki: SMS ZPRP Gdańsk — USAR Kwidzyn 37:31 (16:17), SMS ZPRP Kwidzyn — Nielba Wągrowiec 26:30 (14:20), Autoinwest Żukowo — Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna 28:24 (15:12) w meczu zaległym: Tytani Wejherowo — SMS ZPRP Gdańsk 22:26 (9:14), w spotkaniu awansem Warmia Energa Olsztyn — Tytani Wejherowo 24:24 (karne 5:4, 13:15). Pauzowała Gwardia Koszalin