Kolejne sukcesy zawodników IKS Atak

2021-05-24 15:00:00(ost. akt: 2021-05-24 14:26:05)
IKS Atak reprezentowało 15 judoków

Autor zdjęcia: IKS Atak

W Mistrzostwach Polski w Luboniu wystartowało blisko 90 zawodników z 9 klubów. Podczas tego wydarzenia nie mogło zabraknąć reprezentacji z elbląskiego Integracyjnego Klubu Sportowego Atak.
IX Mistrzostwa Polski Osób z Niepełnosprawnościami w Judo odbywały się w Luboniu w dniach 22-23 maja.

Organizatorem Turnieju był Polski Związek Judo i Klub Sportowy Akademia Judo Poznań. Gośćmi Turnieju byli Prezes PZ Judo Jacek Zawadka, Dyrektor Sportowy Pan Adam Maj i Delegat Pan Tomasz Gadaj.

IKS Atak reprezentowało 15 judoków, którzy startowali w odpowiednich dla siebie grupach sprawnościowych.

Złote medale zdobyli: Michał Bryl, Adam Wiśniewski, Rafał Topolski, Daniel Dawid.

Srebrne medale wywalczyli: Weronika Fercho, Anna Rybicka, Maria Mierzwińska, Agnieszka Strąk, Michał Warno, Mirosław Kostka, Mateusz Bielecki, Michał Weroński, Konrad Szumski.

Brązowy medal zdobyła Emilka Wierzbicka, a na IV pozycji turniej zakończy Marcin Liszcz.

W klasyfikacji medalowej IKS ATAK zajął trzecią pozycję, ustępując miejsca Akademii Judo Poznań i Ada Judo Fun z Gdańska.

Dziękujemy trenerom Paulinie Dąbrowskiej i Michałowi Dąbrowskiemu za przygotowanie zawodników do turnieju. Wyjazd na MP odbył się dzięki wsparciu PFRON — przekazuje elbląski klub.