Elbląscy kajakarze z medalami

2021-06-15 13:30:00(ost. akt: 2021-06-15 11:48:49)

Autor zdjęcia: W. Załuski

W miniony weekend w Wolsztynie (woj wielkopolskie), odbyły się długodystansowe mistrzostwa Polski juniorów. Bardzo dobrze w zmaganiach mistrzowskich spisali się reprezentanci elbląskiego UKS Silvant Kajak Elbląg. Podopieczni trenera Wojciecha Załuskiego wywalczyli dwa złote i tyleż medali srebrnych. Dzięki takim wynikom znaeźlili się w pierwszej piątce najlepszych klubów sportowych w kraju.
Na najwyższym podium w Wolsztynie stanęli: W K-1 na dystansie 10000 metrów Gabriel Gładykowski z czasem 44:16, który wyprzedził Jakuba Gawłowskiego (Power Gorzów) 44:18 oraz Mateusza Pietrzaka (Posnania Poznań) 44:19. To nie był jedyny złoty medal kajakarza elbląskiego. W K-2 na tym samym dystansie płynąc wraz z Tomaszem Pytlakiem, stanęli na najwyższym podium, osiągając czas 44:19. Wyprzedzili oni Gaśkowskiego z Liskowskim (Power Gorzów) 44:22 i Burkę i Kozioła (Admira Gorzów) 44:24. W kategorii juniorów młodszych w K-1 na dystansie 10000 m Julia Kot (Silvant) zdobyła tytuł wicemistrzowski (51:57), ulegając Zofii Korpalskiej (Zawisza Bydgoszcz) 51:56. Trzecie miejsce zajęła Dominika Hewig (Olimpijczyk Czechowice) 51:88. Kolejny srebrny medal elbląskiej osadzie przypadł w K-2 juniorów mł na dystansie 10000 m. Bartosz Aleksandrowicz/Mikołaj Kot przegrali tylko o jedną sekundę z Dzwonkowskim/Wyrwicz (Motława Gdańsk) 42:46. Na najniższym podium stanęła osada Mańkowski/Opielewski (AZS Poznań) 42:48.