Durma dwukrotnym mistrzem Polski

2021-06-29 11:14:18(ost. akt: 2021-06-29 11:19:16)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

W miniony weekend w Zawierciu odbyły się mistrzostwa Polski w formule Light Contact oraz Point Fighting. Doskonale spisał się w nich Adrian Durma (UKS Silvant Kajak Elbląg), który w wadze 74 kg został dwukrotnym złotym medalistą, tych zawodów.
Planowo mistrzostwa Polski miały się odbyć w kwietniu, ale ze względu na panującą pandemię koronawirusa, dopiero teraz, zmagania o mistrzowskie tytuły, dojść mogły do skutku w mieniony weekend. Nie były to rekordowe mistrzostwa pod względem ilości startujących, ale najlepsi liczący się zawodnicy w kraju jak i Europie stawili się na turniej i trzeba przyznać, że mistrzowskie zmagania stały na wysokim poziomie — stwierdza Adrian Durma.

Tak jak w minionym sezonie, tak i w tym, elblążanin sięgnął po dwa tytuły mistrzowskie. W formule light contact po dojściu do strefy medalowej w półfinale pokonał na punkty Przemysława Grzesiadka (KKST Kraków) a w finale okazał się lepszy od Krystiana Bisa (KSW Police).

Także Durma nie miał sobie równych w formule point fighting. W spotkaniu o wejście do finału pokonał Romana Girka (Małpka Zawiercie) a w finale zmierzył się ponownie z Bisem i wygrał na punkty, tak jak inne wcześniejsze walki.

Zdobywając dwa mistrzowskie tytuły, Durma został uznany najlepszym zawodnikiem mistrzostw.

Przed Durmą dopiero sezon zaczyna się w pełni. W dniach 3-9 lipca weźmie udział w zgrupowaniu kadry narodowej w Chmielnie przed Pucharem Świata w Budapeszcie oraz w zgrupowaniu w Zakopanem w dniach 29.07 - 5.08 przed mistrzostwami Świata we Włoszech.