Srebrny medal Talewicza

2021-07-13 11:51:44(ost. akt: 2021-07-13 11:54:12)
zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: fot. archiw. Marek Lewandowski

W Biłgoraju odbyły się mistrzostwa Polski juniorów do lat 17. W mistrzowskich zmaganiach w kategorii wagowej +109 kg, w których startowało 11 zawodników, bardzo dobrze spisał się Tomasz Talewicz (LUKS Meyer Elbląg), który w dwuboju zaliczył 277 kg i wywalczył tytuł wicemistrza Polski.
Zwyciężył Szymon Ziółkowski (Mazovia Ciechanów) z rezultatem 300 kg w dwuboju. Elbląski ciężarowiec uzyskał prawo startu w mistrzostwach Europy do lat 17, które odbędą się w dniach 19-29 sierpnia w Ciechanowie oraz w mistrzostwach świata do lat 17, które odbędą się w dniach 5-12 października w Arabii Saudyjskiej. Jego krajowy rywal z pomostu Ziółkowski, wystartuje w wadze 102 kg. Podopieczny trenera Grzegorza Rajkowskiego, od poniedziałku zaczął cykl zgrupowań kadry narodowej, przygotowujących się do tych imprez. W zawodach w Biłgoraju wziął udział także drugi reprezentant elbląskiego klubu Kacper Węzyk, który w kategorii 96 kg zajął szóste miejsce z wynikiem 174 kg w dwuboju, bijąc zarazem rekordy życiowe, zarówno w rwaniu jak i podrzucie.