Kajakarstwo klasyczne: Paweł Krause trzykrotnie na najwyższym podium

2021-08-13 11:30:00(ost. akt: 2021-08-13 08:45:02)

Autor zdjęcia: zdjęcie nadesłane

Bardzo dobrze na mistrzostwach Polski juniorów na torze kajakowym Brdyujście w Bydgoszczy spisali się reprezentanci UKS Silvant Kajak Elbląg, którzy zdobyli trzy złote i jeden brązowy medal.
Bardzo dobrą formę w tym sezonie osiągnęli kajakarze UKS Silvant Kajak Elbląg, którzy, nie tylko z zawodów rankingowych przywożą zwycięstwa, ale także z mistrzostw Polski.

Tym razem podopieczni trenera Wojciecha Załuskiego, startowali na torze kajakowym Brdyujście w Bydgoszczy w mistrzostwach Polski juniorów młodszych i juniorów.

Z bardzo dobrej strony pokazał się w kategorii juniorów Paweł Krause, który wywalczył trzy złote medale. Najpierw płynąc w K-4 na 500 metrów z Igorem Komorowskim, Gabrielem Gładykowskim i Tomaszem Pytlakiem osada elbląska stanęła na najwyższym podium, wygrywając z Górnikiem Czechowice-Dziedzice i Energetykiem Gryfino. Kolejny złoty medal Krause wywalczył z Komorowskim w K-2 na 1000 metrów.

Elblążanie pokonali: Energetyka Poznań (2 m) i Energetyka Gryfino (3). Jakby tego było mało w K-1 1000 m Krauze w finale, znów pokazał klasę. Okazał się najlepszym i wygrał z Kubą Gawłowskim (Admira Gorzów Wlkp.) a na 3 pozycji uplasował się Jan Paszek (Górnik Czechowice-Dziedzice).

Na podium stanęli też juniorzy młodsi elbląskiego klubu w K-4 500 m. Drużyna, płynąc w składzie: Damian Kwiatkowski, Bartek Aleksandrowicz, Szymon Różalski i Mikołaj Kot wywalczyła brązowy medal. Zwyciężył AZS AWF Poznań przed Orłem Wałcz.

Teraz zwycięska czwórka w K-4 500 m oraz Krauze przygotowują się z reprezentacją Polski do mistrzostw świata juniorów, które pod koniec sierpnia odbędą się w Portugalii.