Elbląscy kajakarze w finałach mistrzostw świata

2021-09-07 16:01:34(ost. akt: 2021-09-07 12:49:50)
zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: fot. archiw. Arkadiusz Kolpert

W minionym tygodniu w Montemor w Portugalii odbyły się mistrzostwa świata juniorów oraz U-23 w kajakarstwie klasycznym. W reprezentacji Polski wystąpiło trzech elblążan.
Występ zawodników UKS Silvant Kajak Elbląg należy ocenić do bardzo udanych. W kategorii U-23, na dystansie 1000 startował Przemysław Rojek i w finale A zajął ósmą lokatę. Zwyciężył Martin Hiller (Niemcy) przed Raskiem (Dania) i Kravestecem (Białoruś).

Z kolei dwaj inni reprezentanci elbląskiego klubu Paweł Krauze i Igor Komorowski walczyli w kategorii juniorów. w K-2 na dystansie 1000 metrów, zajmując 7 miejsce na świecie. Zwyciężyła osada Hiszpanii Goribar - Caballero, wyprzedzając Grossera - Winkelmana (Niemcy) oraz Arada - Panyikowa (Węgry).

Elbląscy kajakarze płynęli też w K-4 na 500 m, do których dołączyli Jan Raszek (Czechowice-Dziedzice) i Antoni Łapczyński (Zawisza Bydgoszcz). Polska osada wywalczyła 6 miejsce. Wygrała Rosja przed Hiszpanią i Niemcami.