Adrian Durma dwukrotnie na najwyższym podium

2021-10-12 12:01:07(ost. akt: 2021-10-12 12:26:20)

Autor zdjęcia: nadesłane

W miniony weekend w Krzeszowicach k/Krakowa odbył się Puchar Polski seniorów. W pucharowych zmaganiach wystąpiło dwóch zawodników UKS Silvant Kajak Elbląg, którzy wywalczyli w formule light contact trzy medale, dwa złote i jeden brązowy.
Jeden z obecnie najlepszych naszych zawodników w kraju Adrian Durma startował w dwóch kategoriach wagowych 74 i 79 kg i obie te kategorie zdominował, stając dwukrotnie na najwyższym podium. W pierwszej kategorii w drodze do finału odniósł trzy zwycięstwa. W decydującym pojedynku pokonał z Michałem Dziekciarzem (Jurajska Akademia Sportu Łazy). Natomiast w kategorii 79 kg po dwóch zwycięskich wcześniej walkach w finale okazał się lepszym od Huberta Stańczyka (Smok Kraków).

Jakby tego było mało, został wybrany najlepszym zawodnikiem Pucharu Polski. — Ten turniej był dla mnie przetarciem, przed mistrzostwami Świata, które za tydzień odbędą się we Włoszech. Wcale nie zaprzeczam, że jadę po jeden z medali i to jest mój cel — mówi Durma.

Drugi reprezentant elbląskiego klubu Paweł Kłoczewiak startował w wadze 63 kg i wywalczył brązowy medal, przegrywając w półfinale z Dariuszem Pazdanem (Tekwendo Kraków).