Adrian Durma z brązowym medalem mistrzostw Świata

2021-10-25 16:01:46(ost. akt: 2021-10-25 21:12:33)

Autor zdjęcia: nadesłane

W dniach 15-24 października w Lido di Jesolo (Włochy), odbywały się mistrzostwa świata. W formule Lightcontact startował Adrian Durma (UKS Silvant Kajak Elbląg) i wywalczył brązowy medal.
Wielokrotny mistrz Polski, zdobywca Pucharu Polski i mistrz Polski Służb Mundurowych Adrian Durma jak zapowiadał, tak też uczynił. Startując w wadze w wadze do 74 kg w formule lightcontact wywalczył brązowy medal. W mistrzowskich zmaganiach w kilku odmianach oraz w różnych kategoriach wagowych udział wzięło ponad 1400 zawodników z 64 krajów. Durma w drodze po medal brązowy pokonał przed czasem przez TKO w I rundzie zawodnika z Kuwejtu.

W drugim pojedynku elblążanin w walce o półfinał, zmierzył się z reprezentantem Słowenii i przeważając przez wszystkie rundy, jednogłośnie wysoko wygrał na punkty. W półfinale rywalem naszego reprezentanta był zawodnik z Grecji. Po bardzo wyrównanym i zaciętym pojedynku, sędziowie niejednogłośnie, zwycięzcę wskazali na rywala Durmy, który później został mistrzem Globu. — Mistrzostwa Świata, to największa impreza w kickboxingu, która odbywa się co dwa lata. Sama możliwość startu w takiej imprezie, to duże wyróżnienie dla zawodnika — stwierdza Durma. — Po ciężkich walkach wywalczyłem trzecie miejsce na świecie. W zasięgu był tak blisko finał. Miałem apetyt na mistrza Świata. Niestety, znów muszę poczekać. Dwa lata temu wywalczyłem na MŚ także medal brązowy i potwierdzam, że jestem w światowej czołówce. W przyszłym roku są kwalifikacje do Igrzysk Europejskich, na które będę chciał się zakwalifikować i godnie reprezentować nasz kraj — mówi Durma.