El-Futbol Cup: Ambicji i woli walki im nie zabrakło [ZDJĘCIA]

2022-01-18 12:30:44(ost. akt: 2022-01-18 12:40:08)

Z dobrej strony na turnieju w Elblągu "EL-FUTBOL CUP" pokazali się młodzi piłkarze Zatoki Braniewo (rocznik 2012 i młodsi). Podopieczni trenera Przemysława Matelskiego wywalczyli miejsce tuż za podium.
W minioną sobotę w Elblągu w hali MOSiR przy ul. Grunwaldzkiej odbył się turniej "EL-FUTBOL CUP", którego organizatorem była Akademia Młodego Piłkarza "EL FUTBOL" Elbląg.

Organizatorzy turnieju zaprosili Olimpię Elbląg i Gedanię Gdańsk (po dwa zespoły), Polonię Pasłęk, Warmię Olsztyn, Osiczankę Osice (woj. pomorskie), Zatokę Braniewo i jako gospodarz turnieju wystawili także dwa zespoły.

W sumie wystąpiło dziesięć drużyn w składach 5-osobowych, które w pierwszej fazie rozgrywek grały w dwóch grupach po pięć klubów systemem każdy z każdym.

Dodać też należy, że każde ze spotkań trwało 12 min czystej gry.

W wyniku losowania piłkarze Zatoki znaleźli się w grupie pierwszej. Młodzi piłkarze, podopieczni trenera Przemysława Matelskiego, przystąpili do zawodów z dużą wolą walki, ambicją i pokazania się z jak najlepszej strony i trzeba przyznać, że swoje zadanie w pełni wykonali.

W fazie grupowej Zatoka pokonała Olimpię II Elbląg 1:0 (bramka Igora Gołębiewskiego), Polonię Pasłęk 3:1 (Ignacy Marczyk, Nikodem Dzikon, Gołębiewski) oraz ulegli późniejszemu zwycięzcy turnieju Gedanii I Gdańsk 0:3 i Akademii Młodego Piłkarza w Elblągu 0:2.

Pomimo tych porażek, braniewianie zajęli drugie miejsce w grupie, tuż za Gedanią a wyprzedzając Olimpię II, Polonię oraz AMP I Elbląg i awansowali do półfinału, co stanowiło sporą niespodziankę.

W grupie II najlepsza okazała się Olimpia I przed Gedanią II i te drużyny awansowały także do 1/2 finału. W spotkaniu o wejście do ścisłego finału Zatoka uległa Olimpii 0:6, a w rywalizacji klubów gdańskich lepszy okazał się pierwszy zespół.

W finale Olimpia niespodziewanie przegrała z Gedanią I 1:2. W meczu o trzecie miejsce Gedania II okazała się lepsza od Zatoki i wygrała 3:0.

Po zakończonym turnieju najlepsze zespoły otrzymały puchary, a wyróżniający się zawodnicy statuetki. W drużynie Zatoki wyróżnionym został Igor Gołębiewski.

Piłkarze Zatoki występowali w składzie: Nikodem Dzikon, Ignacy Marczyk, Igor Gołębiewski, Filyp Gawryś, Maksymilian Mysior, Filip Kopiczyński, Bartosz Kuczkowski, Kacper Wojciechowicz, Jakub Olewiński, Leon Badowski.