KPR Elbląg walczył z Sokołem jak równy z równym

2022-05-08 11:12:00(ost. akt: 2022-05-08 14:03:24)

I LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH\\\ Po raz ostatni w tym sezonie przed własną publicznością zagrał KPR Elbląg. Podejmował już mistrza tej ligi Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna i przy remisie 22:22 przegrał w rzutach karnych 3:4
• KPR Elbląg — Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna 22:22, (karne 3:4,10:10)
KPR: Jaworski, P. Plak — Muracki 1, Karczewski 3, Sowiński, Nowakowski 7, Załuski, Sparzak 6, Bartkowski, M.Plak, Heyda 1, Solecki 1, Sucharski 3, Reseman, kary:18 min.

Najwięcej dla Sokoła: Kryński 6, Lisiewicz 4, Ponto, Jasowicz po 3, kary: 20 min
Oba zespoły od początku mocno się postawiły. Żadna ze stron nie dawała za wygrane, a gra przeważnie toczyła się na pograniczu faulu. Takiej ilości kar jak w tym meczu elbląscy kibice w tym sezonie nie widzieli. A że mecz był bardzo zacięty niech świadczą fakty. 14 razy był remis, 3-krotnie na prowadzeniu byli gospodarze i 5-krotnie goście. Wynik meczu po strzale dama Nowakowskiego otworzyli gospodarze. Kilka minut później Jan Lewandowski zdobył gola dla gości i drużyna z Kaszub wygrywała 4:3.

Po kwadransie gry nadal prowadzili przyjezdni, tym razem 7:6. Końcówka pierwszej odsłony meczu należała jednak do KPR. Przy stanie 9:9 po golach Kamila Karczewskiego i Kacpra Sparzaka podopieczni trenera Damiana Malandy wyszli na prowadzenie 11:9, ale różnicę porażki na 10:11 zmniejszył Adam Lisiewicz. Po przerwie, przez cały czas toczył się wyrównany bój. W 43 min Sokół po golu Lisiewicz prowadził 16:14 i wówczas o czas poprosił trener elblążan Malandy.

To poskutkowało i KPR doprowadził do remisu 17:17, a mogło być jeszcze lepiej, gdyby Sparzak wykorzystał rzut karny. Goście jak przystało na lidera walczyli z wielką determinacją i na pięć minut przed końcem wygrywali 20:17. Być może, że już byli pewni swego i to ich zgubiło. Niesiony dopingiem publiczności, zespół elbląski wykrzesał ostatnie siły i na 2 sekundy przed końcem, Nowakowski z rzutu karnego zdobył bramkę na wagę remisu 22:22. W rzutach karnych lepsi byli goście wygrali 4:3 i tym samym dwa punkty pojechały do Kościerzyny.

• Pozostałe wyniki: PGE KPR Gryfino — SMS ZPRP II Kwidzyn 29:23 (13:9), Mazur Sierpc — SMS ZPRP I Kwidzyn 28:21 (13:13), Sparta Oborniki — SMS ZPRP II Płock 21:21 (k 5:4,10:10), W meczu awansem Tytani Wejherowo — Szczypiorniak Olsztyn 33:32 (17:16), Gwardia Koszalin — USAR Kwidzyn (zakończył się po zamknięciu gazety do druku.