Start sezon 2021/2022 zakończył na 6 miejscu w tabeli

2022-05-22 09:36:16(ost. akt: 2022-05-22 09:42:28)

SUPERLIGA PIŁKAREK RĘCZNYCH\\\W sobotę dobiegły końca rozgrywki sezonu 2021/2022. Start Elbląg, mimo porażki na wyjeździe z nowym wicemistrzem Polski Perłą Lublin 23:36, uplasował się ostatecznie na szóstym miejscu w tabeli. Z klubem rozstał się trener Marcin Pilch.
• Perła Lublin — Start Elbląg 36:23 (19:13)

START: Hypka, Pająk — Kopańska 5, Stapurewicz 4, Choromańska 3, Cygan 3, Wołoszyk 3, Kostuch 2, Dworniczuk 1, Owczarek 1, Peplińska, Głębocka 1, Tarczyluk, Szczepanik.

Najwięcej dla Perły: Płomińska 9, Anastacio 5, Tatar 4.

W sobotę swój sezon zakończyła Superliga Piłkarek Ręcznych. Rozegrana została 28 kolejka spotkań. Nie zanotowano żadnych niespodzianek. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wygrały te zespoły, co miały wygrać i tak też było. Dla zespołu Startu, najważniejszy był końcowy rezultat Piotrcovii Piotrków Tryb z Młynami Stoisław Koszalin. Zwyciężyły zawodniczki Piotrcovii 29:26 i dzięki tej wygranej, elblążanki. zakończyły sezon na szóstym miejscu w tabeli. Mecz w Lublinie niespodziewanie dobrze rozpoczął się po myśli, zawodniczek Startu, które po 4 min gry i trzech golach z rzędu Pauliny Kopańskiej prowadziły 3:0. Kibice lubelscy na pierwszego gola musieli czekać do 6 min gry, kiedy to na listę strzelczyń wpisała się Oktawia Płomińska. Od tego momentu, grę w swoje ręce przejęły gospodynie i już po 10 min wygrywały 4:3, a po kwadransie 8:3. W końcu impas przełamała Paulina Stapurewicz, ale tylko na chwilę. Podopieczne trenerki Moniki Marzec nadal grały swoją piłkę. Szybkim atakiem i w 26 min prowadziły już 16:8. Do przerwy elblążanki zdołały jeszcze, pięciokrotnie pokonać Paulinę Wdowiak i po 30 min przegrywały 13:19. Po przerwie z minuty na minutę rosła przewaga wicemistrzyń kraju. Na kwadrans przed końcem, na tablicy wyników pokazał się rezultat 29:17 i było to już po meczu.
W 55 minucie elblążanki zmniejszyły różnicę porażki i przegrywały 23:32. Jednak zawodniczki lubelskie w ostatniej fazie meczu dorzuciły jeszcze cztery gole, nie straciły żadnego i wygrały ostatecznie 36:23. Sobotnie spotkanie było ostatnim dla trenera Marcina Pilcha, który podziękował za pracę w elbląskim klubie.
•Pozostałe wyniki 28.kolejki spotkań: Piotrcovia Piotrków Tryb — Młyny Stoisław Koszalin 29:26 (12:15), Eurobud JKS Jarosław — Korona Handball Kielce 31:22 (16:13), Zagłębie Lubin — KPR Kobierzyce 27:24 (14:13)