Concordia pewnie pokonała Pisę

2022-06-12 12:47:11(ost. akt: 2022-06-12 12:56:25)
Zwycięstwem nad Pisą Barczewo 2:0, piłkarze Concordii Elbląg pożegnali się ze swoimi kibicami w ostatnim w tym sezonie meczu na stadionie przy ul. Krakusa.
• Concordia Elbląg — Pisa Barczewo 2:0 (1:0)

1:0 — Bukacki (45), 2:0 — Szmydt (55)
CONCORDIA: Melnychenko (84 Ignaciuk) — Lewandowski, Edil, Szawara (75 Piech), Bukacki, Drewek, Rudziński (82 Łęcki), Nestorowicz (62 Błaszczyk), Szmydt (82 Łojeczko), Augusto (82 Kucharzewski), M. Pelc (62 Wieliczko)

Od początku mecz toczył się pod dyktando Concordii, która swojego rywala zepchnęła do defensywy. Z kolei goście skupili się na wyprowadzaniu kontrataków. Po jednej z takich akcji przyjezdni byli blisko zdobycia prowadzenia, ale Jakub Liter przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Concordii Vołodymyrem Melnychenko. W rewanżu w podobnej sytuacji znalazł się Mateusz Szmydt, jednak strzelił wysoko nad bramką.

W 41 min tego zawodnika opuściło szczęście, gdyż piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek. Jednak tuż przed przerwą Concordia dopięła swego. Po strzale Radosława Bukackiego z rzutu wolnego z ponad dwudziestu metrów piłka ugrzęzła w siatce. Po przerwie gospodarze kontrolowali grę, częściej utrzymywali się przy piłce i zdobyli jeszcze jednego gola. W 55 min Szymon Drewek obsłużył Szmydta, a ten strzałem z pola karnego zmusił bramkarza gości do wyjęcia piłki z siatki. Elblążanie mieli jeszcze kilka sytuacji do zmiany wyniku, ale zabrakło skuteczności. Ostatni mecz w tym sezonie Concordia rozegra w sobotę w Mławie z Polonią Iłowo.

• Pozostałe wyniki: Mazur Ełk — Jeziorak Iława 0:5 (0:1), MKS Korsze — Polonia Iłowo 1:3 (0:2), Huragan Morąg — Błękitni Pasym 2:2 (1:0), Granica Kętrzyn — Motor Lubawa 1:0 (1:0), Mrągowia Mrągowo — Zatoka Braniewo 1:0 (0:0). Polonia Lidzbark Warmiński — DKS Dobre Miasto 4:4 (2:1), Olimpia II Elbląg — Błękitni Orneta