Concordia kończy występy w IV lidze remisem

2022-06-21 17:14:00(ost. akt: 2022-06-21 17:14:06)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Rafał Kadłubowski / MMKS Concordia

Piłkarze Concordii Elbląg mając zapewniony awans do III ligi w ostatnim spotkaniu w tym sezonie, zremisowali na wyjeździe z broniącą się przed spadkiem Polonią Iłowo 4:4, mimo iż przegrywali 2:4.
* Polonia Iłowo — Concordia Elbląg 4:4 (3:1)
1:0 — Ciesielski (9), 2:0 — Lemanek (21), 2:1 — Augusto (33), 3:1 — Lemanek (34), 3:2 — Pelc (49), 4:2 — Lemanek (56), 4:3 — Szmydt (61), 4:4 — Augusto (72)
czerwona kartka: Łęcki (55 faul)

CONCORDIA: Ignaciuk (46 Melnychenko) — Lewandowski, Edil (85 Wieliczko), Szawara, Bukacki, Drewek (71 Skierkowski), Łęcki, Kopka (59 Rudziński), Szmydt, Augusto, Pelc (71 Nestorowicz)

Mecz ten rozegrany został na sztucznej nawierzchni w Mławie. Walcząca o utrzymanie się w tej lidze Polonia, ku zaskoczeniu wszystkich, już w 9 min gry po strzale z pola karnego przez Ciesielskiego, wyszła na prowadzenie. Kilka minut później gospodarze podwyższyli rezultat na 2:0, po tym, jak Lemanek, wykorzystał sytuację sam na sam z Ignaciukiem. Elblążanie niezrażeni takim rezultatem przeszli do bardziej zdecydowanych ataków i w 33 min Augusto zdobył kontaktowego gola.

Concordia długo się z gola nie cieszyła. Minutę później po składnej akcji całego zespołu Lemanek po strzale głową, pokonał bramkarza Ignaciuka i zrobiło się 3:1. Po przerwie lepiej w mecz weszli elblążanie i w 49 min Pelc, wpisując się na listę strzelców, zdobył kontaktowego gola. Gospodarze grali bardzo ambitnie i wszystko robili, by poprawić rezultat.

W 56 min po strzale z rzutu wolnego z 16 metrów Lemanek w tym spotkaniu ustrzelił hat-tricka i iławianie wygrywali 4:2. Kiedy widmo porażki zaczęło zaglądać w oczy drużynie elbląskiej, podopieczni trenera Krzysztofa Machińskiego się sprężyli i po golach Szmydta i Augusto doprowadzili do remisu 4:4. Ten wynik jest sukcesem Polonii, która uniknęła bezpośredniego spadku. Już w tę sobotę Polonia zagra mecz barażowy o pozostanie z wiceliderem grupy 2 klasy okręgowej z Polonią Pasłęk. Rewanżowe spotkanie odbędzie się w środę w Pasłęku.

• Błękitni Pasym — Olimpia II Elbląg 2:1 (2:0)
1:0 — Łukaszewski (18), 2:0 — Kulesik (22), 2:1 — Filipczyk (67)
OLIMPIA II: Szymonowicz — Wierzba, Kazimierowski, Filipczyk, Płaza, Kubacki, Milanowski, Berdyczko (70 Olesiński), Panek, Szantyr, Branecki.
Dla gospodarzy był to mecz z cyklu "być albo nie być", których interesowały ich tylko trzy punkty, więc musieli wygrać i tak też się stało. Po 30 min Błękitni wygrywali 2:0 i ten rezultat dowieźli do przerwy. Po przerwie lepiej grająca Olimpia miała kilka sytuacji do zmiany wyniku, ale wykorzystała tylko jedną. Po uderzeniu z dystansu przez Kacpra Filipczyka piłka ugrzęzła w siatce. Mimo licznych kolejnych akcji ofensywnych przez oba zespoły wynik nie uległ już zmianie. Teraz Błękitni w meczu barażowym o pozostanie, zagrają z Romintą Gołdap, wicemistrzem klasy okręgowej, grupy 1. Po ostatniej kolejce poznaliśmy wszystkich spadkowiczów. W nowym sezonie w klasie okręgowej grać będą: Mazur Ełk, MKS Korsze, Zatoka Braniewo oraz Błękitni Orneta.

• Pozostałe wyniki 30.kolejki spotkań: Błękitni Orneta — Mrągowia Mrągowo 1:2 (1:0), Zatoka Braniewo — MKS Korsze 6:0 (1:0), Pisa Barczewo — Granica Kętrzyn 1:8 (0:5), Motor Lubawa — Polonia Lidzbark Warmiński 1:3 (0:3), Jeziorak Iława — Huragan Morąg 0:0, DKS Dobre Miasto — Mazur Ełk 0:3 (vo)