Polonia Pasłęk nadal w klasie okręgowej

2022-07-05 12:27:15(ost. akt: 2022-07-05 12:36:29)

Autor zdjęcia: GKS Polonia Iłowo

W minionym tygodniu odbyły się rewanżowe mecze barażowe o grę w IV lidze i klasie okręgowej. Mająca duże szanse na awans Polonia Pasłęk przegrała u siebie z Polonią Iłowo i nadal występować będzie w klasie okręgowej.
W meczach barażowych, po pierwszym spotkaniu, pewna awansu do IV ligi była tylko Rominta Gołdap, która dość wysoko pokonała Błękitnych Pasym 4:2. W meczu rewanżowym udokumentowała swoją wyższość, strzelając rywalowi cztery gole, nie tracąc żadnego. W drugim pojedynku barażowym o udział w forBET IV lidze zachowała Polonia Iłowo, która po raz drugi wygrała z imienniczką z Pasłęka, tym razem 4:3 (pierwszy mecz 3:2). Tym samym goście zrealizowali swój cel, dla których będzie to drugi sezon gry na zapleczu III ligi.

Niestety pasłęczanie nie wykorzystali atutu swojego boiska i publiczności. Wszystko dobrze układało się po ich myśli na początku meczu, kiedy w 20 minucie wynik spotkania otworzył Kamiński. Po 35 minucie gry z prowadzenia cieszyli się przyjezdni, ale tuż przed przerwą do remisu doprowadził Lenart. O wszystkim miała zadecydować druga odsłona meczu. Po godzinie gry goście wygrywali 4:2 i w tym momencie pasłęczanie byli już za burtą IV ligi. Grali jednak o poprawienie wyniku i kontaktową bramkę na 4:3 strzelił Sambor. Ostatecznie 4:3 wygrali goście i to oni po zakończeniu spotkania — na środku boiska — odtańczyli taniec radości. W rywalizacji zespołów z ligi okręgowej z wicemistrzami A klasy, lepsze okazały się tę drużyny, które w pierwszych spotkaniach wypracowały zaliczkę w pierwszych meczach.