Inauguracyjna porażka Zatoki w Pasłęku [ZDJĘCIA]

2022-08-08 13:05:46(ost. akt: 2022-08-08 13:11:56)

Autor zdjęcia: MKS Zatoka Braniewo

W inauguracyjnym meczu pierwszej kolejki sezonu 2022/23 grupy 2, w najciekawszym spotkaniu, piłkarze Zatoki Braniewo, mimo dobrej gry, przegrali na wyjeździe z Polonią Pasłęk 2:3.
• Polonia Pasłęk — Zatoka Braniewo 3:2 (2:2)

0:1— Drapała (15 samob), 1:1 — Kuczkowski (21), 2:1 — Kamiński (24), 2:2 — Rynkowski (31), 3:2 — Lenart (79)
czerwona kartka Suckiel (88 Polonia, za 2 żółte)
POLONIA: Bebłowski — Lepak, Bakulewicz, Wiczyński, Drapała, Dudkowski, Suckiel, Kuczkowski, Konczewski (90 Opiekulski), Kamiński (89 Bildziuk), Lenart
ZATOKA: Sznaza — Chomko, Szpakowski, Kimso, R. Jakimczuk, Śniegocki, Lewandowski (81 Rutkowski), Grzyb (48 Hebda), B. Wieliczko, Wolak (46 Opalach), Rynkowski.

Zarówno gospodarze, jak i goście, którzy zgłaszają aspiracje na awans do IV ligi, przystępowali do meczu z mocnym postanowieniem wywalczenia trzech punktów. W zespole braniewskim w tym sezonie kibice nie zobaczą Kamila Graczyka, który został grającym trenerem w klubie Wałsza Pieniężno, Jakuba Szymanowskiego, który grać będzie w Huraganie Morąg, ani bramkarza Dawida Rutkowskiego, który zasilił IV-ligową Wierzycę Pelplin.

Ponadto Marcin Sawicki nie podjął treningów. Z kolei Kacper Korkliniewski dalej narzeka na uraz kolana. Jeśli chodzi o mecz, pierwsze minuty były bardzo spokojne w wykonaniu obu zespołów. Zarówno Polonia, jak i Zatoka nie decydowali się na śmiałe ataki, tylko próbowali strzałów po dośrodkowaniach w pole karne. W pierwszej części spotkania stroną atakującą byli braniewianie. Z kolei pasłęczanie nastawili się na grę z kontry, i to z większą ilością zawodników. Od początku, jak to bywa w derby regionu, była walka i nikt nikomu nie odpuszczał.

Ale już po kwadransie gry bardziej szczęśliwi byli podopieczni trenera Daniela Koguta. Po kolejnej akcji tuż prawie przy linii końcowej boiska, w pole bramkowe dośrodkował Jakub Szpakowski, a Dawid Drapała tak niefortunnie wybił piłkę, że skierował ją do własnej bramki i wszystko zaczęło się po myśli gości. Gospodarze jednak nie przejęli się takim wydarzeniem. Kilka minut później doprowadzili do remisu. Wojciech Kimso wybił piłkę tuż za pole karne, a nadbiegający Kamil Kuczkowski, strzelając z 17 metrów, umieścił ją w siatce. Pasłęczanie, nie bawiąc się w zawiłe kombinacje, poszli za ciosem i w 24 minucie wyszli na prowadzenie. Strzał Kuczkowskiego przed siebie sparował Dawid Sznaza, a po dobitce Pawła Kamińskiego piłka ugrzęzła w siatce.

Braniewianie zaczęli gonić wynik i jeszcze przed przerwą Oskar Rynkowski po indywidualnej akcji doprowadził do remisu. Po przerwie trwała nadal walka na całej długości i szerokości boiska, ale o wiele groźniejsze sytuacje stwarzali braniewianie. Po jednej z akcji Polonię po strzale Szpakowskiego od utraty bramki uratowała poprzeczka. W okresie naporu Zatoki gola — i to, jak się później okazało, na wagę zwycięstwa — zdobyła Polonia. Zdobył go nie kto inny jak najlepszy snajper tej drużyny Radosław Lenart. Zatoka grała do końca, by doprowadzić do remisu. W 88 minucie na czystą pozycję wychodził Rynkowski, ale został zatrzymany nieprawidłowo przez Juliana Suckiela. Zawodnik gospodarzy otrzymał drugą żółtą kartkę, w konsekwencji czerwoną, ale przez faul taktyczny uratował drużynie utratę bramki i w ten sposób trzy punkty zostały w Pasłęku. Już w najbliższą sobotę Zatoka o godz. 17.00 zmierzy się we Fromborku z Kormoranem Zwierzewo.

• Pozostałe wynik
i
• Barkas Tolkmicko — Drwęca Nowe Miasto Lub 2:3 (1:1)
Szymanowski (15), Włodarczyk (90) — Neuman (40, 93), Świniarski (47)
• Ossa Biskupiec Pomorski — Delfin Rybno 6:1 (3:1)
Foj (25), Konicz (34, 56, 67), Wiśniewski (37, 69) — Rozentalski (3)
• Kormoran Zwierzewo — Constract Lubawa 1:4 (1:0)
Góralski (38) — Banach (53), Rykaczewski (66, 69), Licznerski (90)
• Radomniak Radomno — Czarni Rudzienice 5:3 (3:1)
Bartczak (10), Orzechowski (12), Bartnicki (45), R. Lewicki (48, 68) — Karczewski (72, 79)
• Naki Olsztyn — Unia Susz 3:1 (1:0)
Oskierko (37), Zawadzki (54), Fronczak (83) — Staniec (56)
• Start Nidzica — Iskra Narzym 1:1 (1:0)
Bogusz (27) — Rynkowski (69)
• Płomień Turznica — Błękitni Orneta 4:2 (2:1)
Sadowski (26, 90), Kiljański (36), Burchardt (82 karny) — Kurywczak (43), Homej (62)
16. Delfin 0 1:6

W drugiej kolejce spotkań grać będą w sobotę: Drwęca — Czarni, Constract — Radomniak, Zatoka — Kormoran, Start — Polonia, Naki — Iskra, Delfin — Płomień, Barkas — Ossa; w niedzielę: Błękitni — Unia