Na początek sezonu Olimpia przegrała z Jeziorakiem

2022-08-09 10:03:23(ost. akt: 2022-08-09 10:05:10)
Rezerwy Olimpii Elbląg nie sprostały Jeziorakowi Iława i na otwarcie sezonu 2022/2023 zeszły z boiska pokonane, przegrywając 3:4.
• Olimpia II Elbląg — Jeziorak Iława 3:4 (1:2)

0:1 — Bartkowski (15), 0:2 — Banaszek (30), 1:2 — Kozera (33), 1:3 — Kruczkowski (50), 1:4 — Banaszek (60), 2:4, 3:4 — Branecki (65,74)
OLIMPIA II: Łęgowski — Famulak (68 Kasprzykowski), Danowski (68 Leszczyński), Milanowski, Wierzba, Filipczyk (46 Branecki), Łąpieś, Łabecki (77 Piróg), Szantyr, Łaszak, Kozera (77 Dziurdzia).

Podopieczni trenera Karola Przybyły, zasileni kilkoma piłkarzami z pierwszej drużyny seniorów, przystąpili do meczu, mając za cel zdobycie kompletu punktów. Jednak co innego praktyka a co innego teoria. Wygrali goście i to w pełni zasłużenie, prowadząc w tym pojedynku nawet różnicą trzech goli. Początek spotkania zaczął się obiecująco dla gospodarzy, bo już w 8 minucie Dominik Kozera, mógł dać prowadzenie elblążanom, ale strzelił mało skutecznie.

Nie wykorzystane sytuacje, zazwyczaj się mszczą i nie inaczej było i tym razem. Po błędzie w defensywie Michał Bartkowski, posłał piłkę do siatki i Jeziorak wyszedł na prowadzenie. Kilkanaście minut później, iławianie wygrywali już 2:0, kiedy Maciej Banaszek, strzałem z pola karnego, umieścił piłkę w siatce. Jeszcze przed przerwą elblążanie zdobyli kontaktowego gola i mogli się liczyć w grze o punkty. Po przerwie inicjatywę przejęli przyjezdni i po godzinie gry wygrywali już 4:1. Zapowiadała się wysoka porażka elblążan. Olimpia jednak nie załamała się przy tym wyniku i grając ambitnie do końca, po dwóch golach z rzędu Jakuba Braneckiego zmniejszyła porażkę do jednego gola, przegrywając ostatecznie 3:4.

• Pozostałe wyniki: Polonia Lidzbark Warmiński — Polonia Iłowo 4:0, Tęcza Biskupiec — Granica Kętrzyn 0:2, Znicz Biała Piska — DKS Dobre Miasto 4:2, Rominta Gołdap — Mrągowia Mrągowo 0:3, GKS Wikielec — Huragan Morąg 3:0, Mamry Giżycko — Motor Lubawa 4:1, Olimpia Olsztynek — Pisa Barczewo 1:3.
9. Olimpia II 3 3:4
10. DKS 0 2:4
11. Olimpia O. 0 1:3
12. Tęcza 0 0:2
13. Motor 0 1:4
14. Rominta 0 0:3
Huragan 0 0:3
16. Polonia Ił 0 0:4

Kolejny mecz Olimpia II rozegra w niedzielę na wyjeździe z Huraganem Morąg. W pozostałych meczach grać będą, piątek; Polonia Iłowo — Pisa Barczewo, sobota; Motor Lubawa — Olimpia Olsztynek, Jeziorak Iława — Mamry Giżycko, Mrągowia Mrągowo — GKS Wikielec, DKS Dobre Miasto — Rominta Gołdap, Granica Kętrzyn — Znicz Biała Piska, Po