Rękodzieło to jest gratka! Konkurs z nagrodami dla KGW
2022-09-02 14:00:00(ost. akt: 2022-09-02 11:32:47)
Trwa skupiający się wokół rękodzieła konkurs dla kół gospodyń wiejskich. To już druga edycja zabawy, w pierwszej udział wzięło 291 kół, a te zwycięskie mogły cieszyć się z fantastycznych nagród.
W pierwszej edycji konkursu zorganizowanej w 2021 udział wzięło 291 kół gospodyń wiejskich. Zwycięskie KGW Jarzębina otrzymało między innymi lodówkę i kuchnię gazową. Dla laureatek drugiego miejsca — KGW Giedlarowa — przewidziano równie ciekawe nagrody — ekspres do kawy i dwa parowary. Panie, które zajęły trzecie miejsce — KGW Brzeźno — otrzymały bemar elektryczny i gofrownicę.
Organizator konkursu — Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa — wyróżniła w ubiegłorocznej edycji konkursu aż 27 kół gospodyń wiejskich, do których również trafiły drobne nagrody w postaci lodówek turystycznych czy gofrownic.
Konkurs „Kubek, dzbanek czy makatka… Rękodzieło to jest gratka” skierowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich zarejestrowanych w Krajowym Rejestrze prowadzonym przez ARiMR.
— Zadanie konkursowe polega na wykonaniu przedmiotu, który może się stać nowym gadżetem ARiMR. Praca konkursowa powinna odwoływać się do tradycji polskiej wsi oraz kojarzyć z życiem rolników. Przy tworzeniu rękodzieła oczekujemy kreatywności i wykorzystania naturalnych surowców — przekazują organizatorzy konkursu.
Najciekawsze projekty wyróżnione zostaną nagrodą rzeczową kolejno: 1. miejsce — o wartości do trzech tysięcy złotych, 2. miejsce — do dwóch tysięcy złotych i 3. miejsce — do 1 tysiąca złotych.
Konkurs trwa od 21 lipca do 14 października 2022 roku. Każde koło może zgłosić tylko jedną pracę, przesyłając wraz z dokumentacją jej zdjęcia poglądowe (maksymalnie 5 fotografii).
— Technika wykonania jest dowolna. Oczekujemy własnoręcznie przygotowanego wytworu rękodzielniczego nawiązującego do lokalnych tradycji. Prace zgłoszone do konkursu powinny być wykonane w jak największym stopniu z surowców naturalnych - wiklina, ceramika, szkło, drewno, włókno, tkaniny naturalne, itp. Zgłoszenia oceniane będą pod względem: jakości i estetyki, oryginalności, wykorzystania materiałów naturalnych przy tworzeniu pracy, możliwości dalszego powielania pracy jako gadżetu do promowania ARiMR — przekazują organizatorzy.
Wyniki konkursu zostaną opublikowane 28 października 2022 r. na stronie internetowej ARiMR.
Wyniki konkursu zostaną opublikowane 28 października 2022 r. na stronie internetowej ARiMR.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez