Już tylko tydzień dzieli nas od oficjalnego zakończenia pierwszego etapu budowy nowej drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską. A co dzieje się teraz na Mierzei Wiślanej? Na placu budowy trwają ostatnie prace i porządki.
Do otwarcia dla jednostek pływających nowego kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną pozostały ostatnie dni. Choć ruch statków byłby już możliwy, to konieczna jest jeszcze realizacja ostatnich prac wykończeniowych w rejonie portu osłonowego i porządkowych na terenie całej inwestycji. Wciąż trwają też szkolenia z obsługi nadrzędnego systemu sterowania — przekazuje Magdalena Kierzkowska, rzeczniczka prasowa Urzędu Morskiego w Gdyni.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!