Sprintem: Najważniejsze sportowe wiadomości z Elbląga i okolic

2022-10-20 15:48:44(ost. akt: 2023-07-03 23:03:43)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

TENIS STOŁOWY
ELBLĄŻANKA NA PODIUM

W miniony weekend w Białymstoku odbyła się druga edycja Grand Prix Polski w tenisie stołowym kobiet niepełnosprawnych, posiadających klasę 11 (zaburzenia intelektualne). W turnieju wystartowały dwie zawodniczki IKS Atak Elbląg. Podopieczne trenera Ryszarda Grzelaka swój występ mogą zaliczyć do udanych. Agnieszka Strąg była czwarta, a jej koleżanka klubowa Katarzyna Ziółkowska zajęła trzecie miejsce. Zawody zakończyły się zwycięstwem Ewy Cychowskiej (Tempo 25 Olsztyn), przed wicemistrzynią świata Dorotą Nowacką (Wanda Kraków). Startujący w tym turnieju elblążanin Grzegorz Demczuk (IKS Atak) zajął 11. miejsce. Teraz w turniejach Grand Prix nastąpi przerwa. W dniach 4-13 listopada w Granadzie (Hiszpania), odbędą się mistrzostwa świata, a jednym z trenerów naszej reprezentacji będzie elblążanin Ryszard Grzelak.

PODNOSZENIE CIĘŻARÓW )
TOMASZ TALEWICZ UCZESTNIKIEM MISTRZOSTW EUROPY
Tomasz Talewicz (UKS Meyer Elbląg) powołany został przez Wydział Wyszkolenia Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów na tegoroczne Mistrzostwa Europy U-20, które w dniach 15-25 października rozgrywane są w Albanii. Talewicz jest aktualnym wicemistrzem Polski w U-20 w kategorii wagowej powyżej 109 kg. Podopieczny trenera Grzegorza Rajkowskiego rywalizację na pomoście rozpocznie 25 października.

BOKS
PORAŻKA SANDRY KRUK

W Budvie (Czarnogóra) trwają Mistrzostwa Europy kobiet seniorek. W reprezentacji Polski w wadze 57 kg wystąpiła była zawodniczka UKS Kontry Elbląg, obecnie niezrzeszona, pasłęczanka Sandra Kruk. Najbardziej doświadczona reprezentantka naszego kraju w pierwszej walce zdecydowanie pokonała Junę Prinssen (Holandia) 5:0. W ćwierćfinale w środę przegrała jednogłośnie na punkty z broniącą tytułu mistrzyni Europy Irmą Testą (Włochy).

LEKKOATLETYKA
GRAD MEDALI BIEGACZY TRUSO

W Parku Ekologicznym w Pasłęku odbyły się międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików U-16, w których startowali reprezentanci Mazowsza oraz mistrzostwa województwa warmińsko-mazurskiego w biegach przełajowych. Na dziesięć biegów o ciekawej i zróżnicowanej trasie bardzo dobrze spisali się reprezentanci Truso Elbląg prowadzeni przez trenerów Czesława Nagy oraz Stanisława Szczepańskiego. Wywalczyli siedem medali i tym samym pokazali, kto rządzi w naszym województwie. W najstarszej kategorii U-20 i open na dystansie 2000 m złoty medal zdobyła Patrycja Hulanicka, a Paweł Janicki na 3000 m był drugi. W kat. U-18 na najwyższym podium stanęli: w biegu na 2000 m Małgorzata Leśniewska oraz w biegu na 3000 m Michał Rodziewicz. Ponadto srebrne medale wywalczyli w U -16 w biegu na 2500 m Milena Trochimczuk, a w U-14 na dystansie 1000 m Zuzanna Orzechowska i Wiktor Lubański.