Sprintem: Najważniejsze sportowe wiadomości z Elbląga i okolic

2022-11-18 09:10:00(ost. akt: 2023-07-03 22:43:34)

PIŁKA NOŻNA
AWANS JUNIORÓW OLIMPI
I
Juniorzy Olimpii Elbląg w kategorii wiekowej O-19 awansowali do Ligi Makroregionalnej w tej kategorii wiekowej. Podopieczni trenera Przemysława Marusy w dwumeczu barażowym wygrali z Polonią Lidzbark Warmiński 5:1 i 15:0. W tym ostatnim spotkaniu bramki dla elblążan zdobyli: Tobojko i Szostek po 4, Żebrowski i Szpakowski po 2 oraz Stróżewki, Czapliński i Prystupa po 1. Drugim reprezentantem z naszego województwa będzie Stomil Olsztyn, który dwukrotnie w barażach wygrał z Huraganem Morąg. W Lidze Makroregionalnej wystąpią także po dwa najlepsze zespoły z województw: podlaskiego, mazowieckiego oraz łódzkiego. Na wiosnę kluby grać będą systemem każdy z każdym mecz i rewanż, a najlepszy zespół po zakończeniu rozgrywek zdobędzie awans do Centralnej Ligi Juniorów.

TENIS STOŁOWY
HOTEL KAHLBERG MLEXER NADAL LIDEREM

W II lidze tenisa stołowego mężczyzn w grupie mazowiecko-warmińsko-mazurskiej pingpongiści Mlexera Elbląg mieli przerwĘ w rozgrywkach. Mimo to część zespołów rozegrała kilka spotkań zaległych. By wyrównać te wszystkie zaległości, potrzeba jeszcze rozegrać sześć pojedynków. W lidze nadal na czele jak do tej pory z kompletem pięciu zwycięstw jest Hotel Kahlberg Mlexer. Bez porażki jest także KTS Nowy Dwór Maz, ale ma rozegrane dwa mecze mniej. W najbliższej 6. kolejce 27.11, o godz. 11 Mlexer podejmować będzie swojego najgroźniejszego rywala. Wyniki spotkań zaległych: KTS Nowy Dwór Maz — Return Piaseczno 8:2, Warmia Lidzbark Warmiński — KTS Kozienice 6:4, Warmia — Tęcza Budki Piaseckie 5:5, Kozienice — Return 0:10.

LEKKOATLETYKA
HALA SPORTOWA PRZY UL. AGRYKOLA
BĘDZIE NOSIĆ IMIĘ MARIANNY BISKUP

Pomysł ten zrodził się dwa lata temu, przy wsparciu całej społeczności szkolnej, ale pandemia Covid uniemożliwiła realizację nadania imienia Marianny Biskup hali sportowej przy Zespole Szkół i Placówek Sportowych przy ul. Agrykola. Marianna Biskup zmarła 16 lutego 2015 roku w Elblągu. Przez wiele lat uprawiała wyczynowo lekkoatletykę w EKS Start Elbląg. Przez ponad 30 lat była nauczycielem WF w Gimnazjum Nr 5 w Elblągu oraz trenerem w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym. Przez całe swoje życie nie rozstawała się ze sportem. Miała na swoim koncie dziesiątki tytułów mistrzyń Polski weteranów w różnych konkurencjach lekkoatletycznych. Była reprezentantką Polski na ME i MŚ weteranów zdobywając 15 medali różnego kruszcu w hali i na powietrzu. Uroczystości nadania hali przy ul. Agrykola imieniem Marianny Biskup odbędą się 25 listopada.

KOSZYKÓWKA
ZADECYDOWAŁA OSTATNIA MINUTA

W niedzielę zespoły III ligi mężczyzn grupy pomorsko-warmińsko-mazurskiej rozegrały drugą kolejkę spotkań. Drużyna Basketball Elbląg, drugi mecz z rzędu zagrała na wyjeździe. W derby województwa przegrała z MKS Trójeczką Olsztyn 77:82. Po pierwszym zwycięstwie na wyjeździe nad Szkołą Gortata Politechnika Gdańsk 78:56 elblążanie jechali do Olsztyna po kolejne zwycięstwo. Niestety tym razem podopieczni trenera Arkadiusza Majewskiego zaznali goryczY porażki, a wcale nie musieli do Elbląga wracać na tarczy. Spotkanie rozpoczęło się pomyślnie dla olsztynian, bo już po czterech minutach gry prowadzili 8:2. Pierwsze dwa punkty dla gości zdobył Kacper Szuszkiewicz. Na 3 min przed zakończeniem pierwszej kwarty nadal wygrywali miejscowi, by po 10 min prowadzić 20:16. Do drugiej kwarty elblążanie przystąpili bardziej zmobilizowani, lepiej skoncentrowani, poprawili grę w defensywie i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 12 min był już remis 20:20 i po pierwszej części spotkania Basketball prowadził 44:35. Po 30 min nadal na prowadzeniu byli elblążanie 64:56. Początek ostatniej kwarty nie wróżył porażki drużynie gości. Jeszcze w 38 min przyjezdni byli na prowadzeniu. Wystarczyła jednak seria błędów w ataku, mało uważna gra w defensywie pod swoim koszem i olsztynianie zaczęli odrabiać straty. — Niestety nie tylko doprowadzili do remisu, ale także wygrali mecz — stwierdza Majewski. Kolejny mecz elblążanie zagrają w niedzielę u siebie o godz. 17 w sali SP Nr 11 przy uk Korczaka z AZS UW-M Olsztyn