Mecz Concordii z Błonianką odwołany z powodu złych warunków atmosferycznych

2022-11-21 12:06:33(ost. akt: 2023-07-03 22:40:49)

Nie doszedł do skutku ostatni w tym roku mecz ligowy Concordii Elbląg. Podopieczni trenera Adriana Żurańskiego w sobotę o godz. 14 mieli zagrać bardzo ważny pojedynek dla układu tabeli przy ul. Krakusa z Błonianką Błonie.
Z powodu nagłego ataku zimy, złych warunków atmosferycznych i zalegającej na murawie warstwy śnieżnej spotkanie zostało odwołane. Decyzję o odwołaniu meczu podjęła trójka sędziowska wraz z obserwatorem po zapoznaniu się ze stanem murawy i zgodnymi opiniami obu drużyn. Minusowa temperatura, zmarznięta płyta, padający śnieg oraz zalegająca warstwa puchu nie sprzyjały do bezpiecznej gry w piłkę nożną. Zaległy mecz rozegrany zostanie wiosną przyszłego roku, a decyzję w tej sprawie podejmie Polski Związek Piłki Nożnej.

W ostatniej w tym roku, minionej 17. kolejce spotkań doszło do sporej niespodzianki. Będąca w strefie spadkowej Warta Sieradz niespodziewanie wygrała, i to w dodatku na wyjeździe ze zgłaszającą aspiracje na awans Legionovią Legionowo 1:0, po golu Kavpra Sieńkowskiego w 26 minucie gry. Na uwagę zasługuje wysokie zwycięstwo ŁKS II Łódź, który z bagażem sześciu goli odprawił Olimpię Zambrów. Nie spuszcza z tonu Pogoń Grodzisk Mazowiecki, która wygrywając z Mławianką Mława 2:0, na wiosnę rozgrywki rozpocznie z fotelu lidera.

Do czołówki, po bardzo dobrym finiszu, dołączyła Lechia Tomaszów Mazowiecki, która wygrywając z Bronią Radom 3:1, awansowała na wysokie trzecie miejsce w tabeli. Nie można też pominąć spotkania Sokoła Ostróda z Ursusem Warszawa, z którym ci pierwsi wygrali 4:3. Jeszcze w 89 minucie goście wygrywali 3:2. Gospodarze nie dawali za wygrane i w ostatnich dwóch minutach po trafieniach Łukasza Świętego oraz Jakuba Mysiorskiego wygrali 4:3. To sprawiło, że ostródzianie mają tylko siedem punktów straty do lidera i na wiosnę trzeba się będzie z nimi liczyć. Z kolei porażka Ursusa sprawiła, że zespół z Mazowsza znalazł się w strefie spadkowej wraz z Błonianką Błonie i Concordią Elbląg. Jeśli chodzi o elblążan, zespół przebywa obecnie na 2-tygodniowym urlopie. Na początku grudnia każdy z zawodników otrzyma indywidualny tok przygotowań.

Jako zespół wszyscy spotkają się 9 stycznia i rozpoczną się przygotowania pod kątem rundy wiosennej. — Kto pozostanie w klubie, a kto odejdzie, wszystko wyjaśni się w najbliższych dniach — stwierdza Adrian Żurański (trener Concordii). Wiadomo też, że w ramach przygotowań do sezonu elblążanie rozegrają siedem spotkań kontrolnych.

Komplet wyników 17. kolejki spotkań: ŁKS Łódź — Olimpia Zambrów 6:0 (1:0), Unia Skierniewice — Pilica Białobrzegi 4:1 (2:0), Legionovia Legionowo — Warta Sieradz 0:1 (0:1), Jagiellonia II Białystok — Legia II Warszawa 2:2 (0:0), Pogoń Grodzisk Mazowiecki — Mławianka Mława 2:0 (2:0), Sokół Ostróda — Ursus Warszawa 4:3 (1:2), Pelikan Łowicz — Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:2 (1:0), Lechia Tomaszów Mazowiecki — Broń Radom 3:1 (1:0)