Basketball Elbląg pokonał AZS UW-M Olsztyn i został nowym liderem w tabeli

2022-11-21 14:00:05(ost. akt: 2023-07-03 22:40:21)
W trzecim meczu, a zarazem pierwszym przed własną publicznością, Basketball Elbląg w meczu o mistrzowskie punkty w III lidze w grupie pomorsko-warmińsko-mazurskiej w derby naszego województwa pokonał AZS UW-M Olsztyn 80:58 i został nowym liderem w tabeli.
• Basketball Elbląg — AZS UW-M Olsztyn 80:58 (31:10,10:12, 20:11,19:26)

BASKETBALL: Jastrzębski 17, Zamojski 16, Szarszewski 12, Szuszkiewicz 10, Stwiak 9, Nisztuk 5, Krakowski 4, Pawlak 3, Prokurat 2, Gliński 2, Domaszewicz, Klonowski.

Najwięcej dla AZS UW-M: Kowalczyk 15, Gelek 15, Ciborowski 11.
Po sześciu latach przerwy koszykówka w wydaniu męskim seniorów znów zawitała do Elbląga. W 2016 roku prowadzony wówczas przez trenera Arkadiusza Majewskiego zespół MKS Truso wywalczył awans do II ligi. Niestety z powodu braków środków finansowych drużyna musiała się wycofać z rozgrywek, a co za tym idzie przestała istnieć sekcja seniorów. Teraz za sprawą byłych zawodników, którzy tym razem znaleźli sponsorów, powstał nowy klub o nazwie Basketball Elbląg.

W meczu niedzielnym koszykarze tego klubu w wypełnionej do ostatniego miejsca hali SP 11 zmierzyli się w derby województwa z akademikami z Olsztyna. Tym razem podopieczni trenera Majewskiego przystąpili do meczu w najsilniejszym składzie, których zasilił jeden z najlepszych koszykarzy w ostatnich latach w Polsce Przemysław Zamojski. Ci, co przyszli na mecz, nie mieli powodów do narzekań. Zobaczyli nie tylko dobrą grę Zamojskiego, ale także dobry występ elblążan. Jak to bywa w derby, nikt nikomu nie odpuszczał – nie inaczej było i tym razem.

Oba zespoły zaczęły agresywnie i już w pierwszej kwarcie z powodu kontuzji musiał opuścić plac gry kapitan elblążan Piotr Prokurat. Jednak w mecz lepiej weszli gospodarze, którzy po 10 minutach gry wygrywali 31:9. Zanosiło się na klęskę gości. W drugiej kwarcie olsztynianie uporządkowali grę pod własną tablicą i tę kwartę wygrali 12:10, przegrywając pierwszą część spotkania różnicą dwudziestu punktów 21:41. W trzeciej kwarcie znów wszystko wróciło do normy. Zespół trenera Majewskiego grał konsekwentnie nie tylko w obronie, ale także skutecznie w ataku, i po 30 minutach pojedynku prowadził 61:30.

Z tak wysoką przewagą nastąpiło rozluźnienie, a że goście do końca grali ambitnie, odrobili trochę strat. Ostatecznie Basketball wygrał 80:58 i w ten sposób komplet punktów pozostał w Elblągu. Kolejny mecz elblążanie zagrają w najbliższą niedzielę na wyjeździe z Kolejarzem Chojnice, a przed własną publicznością zagrają 4 grudnia z Wilkami Ełk.

• Pozostałe mecze: Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk — SSP Orka Iława 94:68. Kolejarz Chojnice — Wilki Ełk (przełożony 15.01), Basket Kwidzyn — Trójeczka Olsztyn (przełożony (21.01)