Adrian Durma na najwyższym podium. Strażak z Elbląga Mistrzem Europy w kickboxingu

2022-11-22 10:59:51(ost. akt: 2023-07-03 22:39:01)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Na mistrzostwach kontynentu startował elblążanin, zawodnik UKS Silvant Kajak Adrian Durma w kategorii do 74 kg w formule Light Contact, zdobywając tytuł Mistrza Europy.
W dniach 11-20.11 w tureckiej Antalyi odbyły się mistrzostwa Europy w kickboxingu. Tegoroczne mistrzostwa odbyły się po czteroletniej przerwie, poprzednie w 2020 r. zostały odwołane z powodu pandemii.

W tym roku był bezkonkurencyjny, wygrywając cztery walki wysoko na punkty.
W pierwszej walce Adrian zmierzył się z przeciwnikiem z Liechtensteinu, Patrickiem Pircherem.

O tytuł Mistrza Europy elblążanin skrzyżował rękawice z Grekiem Michaelangelos Nikolou, z którym rok wcześniej przegrał minimalnie na mistrzostwach świata o wejście do finału. W tym pojedynku Adrian zdecydowanie wygrał, pokazując cały swój kunszt. Walczył twardo i zdecydowanie, zdobywając złoty medal i tytuł Mistrza Europy.

— Jadąc na mistrzostwa, czułem się mocny i wiedziałem, że zrobię dobry wynik. Po egzaminach mogłem w stu procentach skupić się na treningach. Jestem jedynym zawodnikiem kickboxingu w Elblągu, który zdobył medale na Mistrzostwach Świata i Europy — a teraz wygrałem Mistrzostwa Europy. Sukces smakuje bardzo, bo od wielu lat trenuję sam. Sam sobie jestem trenerem i układam plany treningowe, startowe — mówi Adrian Durma.

I zapowiada: —Teraz mam chwilę, żeby odpocząć i pocieszyć się wygraną. W przyszłym roku są Mistrzostwa Świata i już o nich myślę.