Koszykówka: Basketball Elbląg nadal liderem

2022-11-30 11:34:33(ost. akt: 2022-11-30 11:40:50)
Elblążanie w minionej czwartej kolejce spotkań o mistrzowskie punkty w III lidze grali na wyjeździe z Kolejarzem Chojnice. Wygrali różnicą 34 punktów i było to ich trzecie już zwycięstwo. W drużynie elbląskiej znów zagrał Przemysław Zamojski.
• Kolejarz Chojnice — Basketball Elbląg 61:95
(19:29, 14:22, 13:27, 15:17)

BASKETBALL: Stawiak 27, Zamojski 20, Szuszkiewicz 16, Jastrzębski 9, Szarszewski 9, Krakowski 6, Nisztuk 6, Tomaszewicz 2, Klonowski, Pikulik, Jakimowicz, Konarski

Najwięcej dla Kolejarza: Miętki 17, Świerczewski 13, Stanek 11.

Elblążanie do Chojnic jechali po komplet punktów i swoje zadanie w pełni wykonali. Tym razem z powodu kontuzji w ekipie gości zabrakło Piotra Prokurata oraz Dominika Pawlaka.

Początek spotkania, ku zaskoczeniu wszystkich, rozpoczął się po myśli gospodarzy, którzy już po pięciu minutach pierwszej kwarty wygrywali 8:2. Wówczas sprawy w swoje ręce wziął Przemysław Zamojski, zdobył sześć punktów i doprowadził do remisu 8:8. Kilka chwil później, po rzucie Kacpra Jastrzębowskiego, Basketball wyszedł na pierwsze prowadzenie w tym pojedynku 13:12.

Końcówka pierwszej kwarty była popisem elblążan, którzy aż 4-krotnie trafili do kosza za trzy punkty, by po 10 min wygrywać 29:19.

W drugiej kwarcie podopieczni trenera Arkadiusza Majewskiego kontrolowali grę, ale nie zwalniali tempa. Pod koniec tej kwarty Zamojski dwukrotnie trafił do kosza za trzy punkty i po pierwszej części spotkania Basketball wygrywał 51:33.

Po przerwie elblążanie przystąpili pewni swego, ale nie zamierzali spuszczać z tonu i odpuszczać rywalowi. W 25 min przyjezdni wygrywali 65:35 i jak widać po wyniku, goście przewyższali rywala o klasę. Po trzech kwartach prowadzili różnicą 32 punktów (78:46).

W ostatnich dziesięciu minutach gry Kolejarz grał o zmniejszenie porażki. Z kolei Basketball o przekroczenie zdobycia pierwszych 100 punktów w tym sezonie. Elblążanie byli blisko tego celu, ale zabrakło im czasu na wyprowadzenie 2-3 akcji ofensywnych.

Po tej wygranej drużyna nadal jest liderem w tabeli. Teraz podopiecznych trenera Majewskiego oczekuje trudne zadanie. W niedzielę o godz. 13 w SP 11 przy ul. Korczaka Basketball zagra w derby województwa warmińsko-mazurskiego z wiceliderem tabeli Wilkami Ełk, drużyną, która w trzech meczach odniosła komplet zwycięstw.

• Pozostałe wyniki: Wilki Ełk — Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk 89:85, AZS UW-M Olsztyn — Basket Kwidzyn 90:74, MKS Trójeczka Olsztyn — Orka Iława (przełożony)

8. Kolejarz 3 3 179:264

W najbliższą niedzielę w pozostałych meczach grać będą: Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk — Trójeczka Olsztyn. Basket Kwidzyn — Kolejarz Chojnice, Orka Iława — AZS UW-M Olsztyn.