Kolejne efektowne zwycięstwo w III lidze odniósł Basketball Elbląg

2022-12-13 10:11:43(ost. akt: 2023-07-03 22:18:56)
Podopieczni trenera Arkadiusza Majewskiego tym razem pokonali MTS Basket Kwidzyn 82:39 i nadal są liderem rozgrywek.
• Basketball Elbląg — MTS Kwidzyn 82:39
(25:17, 10:9, 29:2, 18:11)

BASKETBALL: Jastrzębski 25, Zamojski 25, Szuszkiewicz 11, Stawiak 9, Chrzanowski 5, Nisztuk 2, Pikulik 2, Gliński 2, Domaszewicz 1, Klonowski, Szarszewski, Krakowski.

Najwięcej dla MTS: Litwin 10, Muchowski 9, Szwedowski 7,Rębisz 6.
Lider z Elbląga nie spuszcza z tonu. Basketball tym razem podejmował niżej notowany MTS Kwidzyn i jak przystało na drużynę prowadzącą w tabeli "pognał" kolejny zespół, wygrywając 82:39. Ten sukces był efektem skutecznej gry w pierwszej jak i w trzeciej kwarcie. Już pierwsze dziesięć minut gry pokazało, kto prowadzi grę i który z zespołów gra skuteczniej. Po celnych rzutach Kacpra Szuszkiewicza, Mateusza Stawiaka i Przemysława Zamojskiego, elblążanie wygrywali 17:6. Jakby pewni swego, zaczęli popełniać błędy, wykorzystali to przyjezdni i po kilku składnych akcjach, odrobili trochę strat i po pierwszej kwarcie przegrywali 17:25.

W drugiej kwarcie oba zespoły grały przeciętnie. Mnożyły się błędy przy rzutach i podaniach. Goście toczyli wyrównany bój, grali jak równy z równym i tę kwartę przegrali tylko jednym punktem 9:10. Po pierwszej części meczu gospodarze wygrywali 35:26. Przed trzecią kwartą, trener Majewski swoim podopiecznym, udzielił mocnych wskazówek, to ich mocno pobudziło i od razu pokazali to co najlepsze. W 34 min prowadzili już 47:28. Nie bawiąc się w zawiłe kombinacje, poszli za ciosem, powiększali przewagę z minuty na minutę i tę kwartę wygrali 29:2. Był to prawdziwy pogrom gości w tej części spotkania. Po 30 min tablica wyników, pokazała rezultat 64:28. Pogodzony już z porażką zespół MTS-u, przystąpił do ostatniej kwarty z dużymi ambicjami, by zmniejszyć różnicę porażki. Nic z tych założeń nie wyszło, gdyż elblążanie kontrolowali grę i na wiele nie pozwalali przeciwnikowi. Było to piąte zwycięstwo elblążan i zarazem czwarte z rzędu. W najbliższą sobotę Basketball rozegra ostatni mecz w tym roku. Na wyjeździe zmierzy się z SSP Orką Iława i jest zdecydowanym faworytem tego pojedynku.
• Pozostałe wyniki 6.kolejki spotkań: Wilki Ełk — Trójeczka Olsztyn 64:59, AZS UW-M OLsztyn — Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk 83:97, Kolejarz Chojnice — SPP Orka Iława 71:100

8. Kolejarz 5 5 317:433
Na zakończenie I rundy rozgrywek w pozostałych meczach grać będą: Trójeczka Olsztyn — AZS UW-M Olsztyn, Szkoła Gortata Politechnika Gdańska — Kolejarz Chojnice, MTS Basket Kwidzyn — Wilki Ełk.