Tenis stołowy: Hotel Kahlberg Mlexer Elbląg pokonał KTS Kozienice

2022-12-19 09:31:02(ost. akt: 2022-12-19 14:21:44)
Zdjęcie ilustracyjne - archiwum

W ostatnim w tym roku meczu o ligowe punkty w II lidze Hotel Kahlberg Mlexer Elbląg bez problemu, i to wysoko, pokonał zespół z województwa mazowieckiego KTS Kozienice aż 9:1 i tym samym zakończył ten rok na pozycji lidera.
Przed spotkaniem planem elbląskiego zespołu było nie tylko zwycięstwo ale także i wysoka wygrana. Tak też się stało. Drużyna gości w tym sezonie wygrała zaledwie dwa mecze i nic też dziwnego, że zajmuje odległe dziesiąte miejsce w tabeli i w drugiej rundzie będzie musiała bronić się przed spadkiem.

Po raz pierwszy w tym sezonie w wyjściowym składzie gospodarzy w grach singlowych zagrał młodzieżowiec Wojciech Chrząszcz i swój występ może zaliczyć do udanych, gdyż "dorzucił" dwa punkty, godnie zastępując swojego kolegę Ryszarda Grzelaka, który postanowił dać pograć o wiele lat młodszemu koledze.

Drużyna przyjezdnych robiła wszystko, by tego spotkania nie zakończyć "na kole" i to im się udało. KTS zdobył honorowy punkt w grze podwójnej.

Para Tomiało\Łyjak wygrała z parą Kołaciński\Chrabąszcz 3:2, choć po trzech setach na prowadzeniu 2:1 byli elblążanie. W pozostałych pojedynkach górą byli elblążanie, którzy w dziewięciu pojedynkach stracili zaledwie trzy sety.

Teraz w rozgrywkach do 8 stycznia nastąpi przerwa. W tym dniu Mlexer na zakończenie I rundy zasadniczej zmierzy się z Warmią Lidzbark Warmiński. Po tym terminie rozegrane zostaną zaległe spotkania i wówczas zespoły grać będą w dwóch grupach. W grupie mistrzowskiej od miejsc 1-6 kluby walczyć będą o jedno premiowane miejsce w barażach o I ligę. Z kolei zespoły będące na miejscach 7-12 walczyć będą przed spadkiem.

Wyniki meczu Hotel Kahlberg Mlexer Elbląg — KTS Kozienice 9:1 (gospodarze na pierwszym miejscu):
Chrząszcz — Sroczyński 3:0

Pozostałe wyniki spotkań: Bogoria III Grodzisk Maz — Warmia Lidzbark Warmiński 7:3, AZS UW-M Olsztyn — KTS Kozienice 4:6. Coccine Wiązowna — Return Piaseczno 8:2, KTS Nowy Dwór Maz —Spójnia Warszawa 8:2. IKRTS Józefów — Tęcza Budki Piaseckie (przełożony).