Concordia Elbląg przegrała mecz sparingowy z GKS Wikielec [ZDJĘCIA]

2023-01-16 14:00:52(ost. akt: 2023-01-16 13:44:00)
Pierwszy tydzień przygotowań piłkarzy Concordii do rundy wiosennej zakończył sobotni mecz sparingowy z GKS Wikielec. Pomarańczowo-czarni na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Skrzydlatej ulegli liderowi forBET IV ligi 1:2. Jedyną bramkę dla Słoników zdobył z rzutu wolnego Radosław Bukacki. Sztab szkoleniowy Concordii przyglądał się w tym spotkaniu m.in. grze czterech zawodników testowanych.
Concordia Elbląg – GKS Wikielec 1:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Piotr Kacperek (15'-k.), 0:2 Bartosz Dąbrowski (77'), 1:2 Radosław Bukacki (81')

Concordia: Maciej Woźniak – Kamil Juśkiewicz, Tomasz Szawara, Radosław Bukacki, Szymon Drewek, Maciej Kaczorowski, Eryk Jarzębski, Łukasz Kopka, Mateusz Szmydt, Marcel Michalski, Joao Augusto Fortunato Mariano.

Zagrali także: Maksymilian Tęgowski, Adam Szczot, Mariusz Pelc, Norbert Nestorowicz, Michał Błaszczyk, Oskar Bartosiński, Jakub Rękawek.

W sobotnim meczu kontrolnym trener Adrian Żurański miał do dyspozycji 18 zawodników. Zabrakło jedynie testowanego w innym klubie bramkarza Szymona Matysiaka oraz rehabilitującego się po długiej kontuzji Aleksa Łęckiego.

W elbląskim zespole testowanych było 4 graczy, w tym trzech młodzieżowców: 17-letni bramkarz Maksymilian Tęgowski (Sportis SFC Łochowo), 19-letni pomocnik Adam Szczot (Czarni Pruszcz Gdański), 18-letni pomocnik Marcel Michalski (Escola Varsovia) oraz 31-letni obrońca Kamil Juśkiewicz (Korona Rzeszów).

Początek meczu to przewaga gości, którzy długo rozgrywali piłkę i już po pierwszym kwadransie wygrywali 1:0. Bramkę dającą prowadzenie GKS-owi zdobył z rzutu karnego Piotr Kacperek. Jedenastka została podyktowana za faul wychodzącego z bramki Macieja Woźniaka na Patryku Rosolińskim. Concordia jeszcze w pierwszej połowie mogła odpowiedzieć rywalom, ale raziła nieskutecznością. Bliski powodzenia w tym czasie był m.in. wracający po pół roku do Concordii brazylijski napastnik Joao Augusto. Jego strzały mijały jednak światło bramki.

W przerwie w obu drużynach doszło do licznych zmian. Pomarańczowo-czarni nadal jednak byli mocno nieskuteczni, co w końcówce wykorzystał aktualny lider forBET IV ligi. W 77 minucie Maksymiliana Tęgowskiego pokonał strzałem głową Bartosz Dąbrowski i było już 0:2. Elblążanie zepchnęli rywali w końcówce do obrony, ale udało im się zdobyć tylko bramkę honorową. W 81 minucie ładnym strzałem z rzutu wolnego z okolic 25 metra, na listę strzelców wpisał się Radosław Bukacki.

W drugim meczu sparingowym Concordia zmierzy się z trzecioligową Gedanią Gdańsk. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę, 21 stycznia o godz. 14 na boisku przy ul. Skrzydlatej.