SPRINTEM: Najważniejsze sportowe wiadomości z Elbląga i okolic

2023-01-27 10:07:51(ost. akt: 2023-07-03 21:11:51)

Autor zdjęcia: nadesłane

• LEKKOATLETYKA
DOBRE WYSTĘPY REPREZENTANTÓW TRUSO

Młodzi lekkoatleci MKS Truso Elbląg udanie rozpoczęli tegoroczny sezon halowy w Arenie Toruń. W KAT U-20 z bardzo dobrej strony pokazał się Michał Rodziewicz - członek Kadry Narodowej B, który z wynikiem 5:37,59 min zajął drugie miejsce w biegu na 2000 metrów, a na dystansie o połowę krótszym osiągnął czas 2:32,78 min i są to nowe rekordy życiowe elbląskiego zawodnika. Niewątpliwie owocuje ciężka praca, jaką wykonał na zgrupowaniu w Hiszpanii, co rokuje dobrą prognozę przed zbliżającymi się halowymi mistrzostwami Polski. Na mitingu w Toruniu podopieczni trenerów Czesława Nagy i Aleksandry Wondzińskiej prawie w każdej konkurencji poprawiali rekordy życiowe. Do nich należeli: Paweł Janiak — 1000 m, Grzegorz Stromski — skok w dal, Bartosz Częścik — 60 m i Jakub Kolpert — skok wzwyż. W zawodach w Toruniu startowała również spora grupa zawodniczek i zawodników elbląskiego klubu z roczników U-18, U-16, U-14. Grupa prowadzona przez trenera Stanisława Szczepańskiego swoje występy także może zaliczyć do udanych. Oni też poprawiali rekordy życiowe. W U-18 Małgorzata Leśniewska — Kadra B na 600 m osiągnęła czas 1:45,13 min, a Milena Trochimczuk na 300 m — 47:75 sek.

PIŁKA NOŻNA
OLIMPIA PODEJMUJE SOKOŁA

Piłkarze II-ligowej Olimpii Elbląg mają już za sobą prawie trzytygodniowy okres przygotowań do rundy wiosennej. W sobotę o godz. 12 w drugim meczu kontrolnym zagrają na stadionie przy ul. Skrzydlatej ze stałym sparingpartnerem III-ligowym Sokołem Ostróda. Gospodarze mają już za sobą jeden mecz kontrolny z I-ligową Arką Gdynia przegrany 2:3. Z kolei zespół gości prowadzony przez trenera Janusza Bucholca ma już na koncie dwa sparingi z IV-ligowcami, w których przegrał z Jeziorakiem Iława 1:2 i pokonał Olimpię Olsztynek 4:1. Drużynę gości przed rundą wiosenną zasilili: bramkarz Michał Leszczyński (Radunia Stężyca) oraz Hubert Radzki (DKS Dobre Miasto). W zespole elbląskim zagra też dwóch nowych testowanych piłkarzy.

ŁYŻWIARSTWO
SUKCESY PANCZENISTÓW VIKINGA W SANOKU

Na torze lodowym "Błonie" w Sanoku odbyła się XXIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży oraz mistrzostwa Polski juniorów w łyżwiarstwie szybkim. Wystartowało łącznie 64 zawodników i zawodniczek, którzy wcześniej wypełnili limity czasowe. Województwo warmińsko-mazurskie reprezentowało dwóch panczenistów — Emilia Zawisza i Mikołaj Florkowski (UKS Viking Elbląg) w kategorii junior młodszy. Z naszych reprezentantów bardzo dobrze wypadł Mikołaj Florkowski, który zdobył trzy medale: jeden srebrny na dystansie 3000 m i dwa brązowe medale na 1500 m i w wieloboju. Tę ostatnią konkurencję wygrał Mateusz Śliwka (UKS Milanówek), przed Jerzym Stadnickim (WTŁ Stegny Warszawa). Z kolei Emilia Zawisza wywalczyła brązowy medal na dystansie 3000 m, zajęła czwarte miejsce na dystansie 500 m i taką pozycję wywalczyła w wieloboju. Tę ostatnią konkurencję wygrała Zofia Braun (WTŁ Stegny Warszawa) przed Wiktorią Dąbrowską (Korona Wilanów) i Julią Grzywińską (WTŁ Stegny W-wa). W punktacji generalnej klubów w kategorii juniora młodszego UKS Viking Elbląg z ilością 24 punktów uplasował się na 5. miejscu w kraju (startowało 12 klubów). Natomiast w klasyfikacji województw Warmia i Mazury uplasowały się na 4. miejscu. W ten weekend reprezentanci Vikinga wezmą udział w wielobojowych sprinterskich mistrzostwach Polski, które odbędą się w Tomaszowie Maz. Dla Mikołaja Florkowskiego będzie to ostatni test przed mistrzostwami Świata juniorów w Inzell (Niemcy), które odbędą się w dniach 10-12 lutego.