Concordia Elbląg pokonała KPR Starogard Gd.

2023-01-29 12:58:32(ost. akt: 2023-01-29 13:07:38)
Zdjęcie ilustracyjne - archiwum

III-ligowa Concordia Elbląg rozegrała czwarty mecz kontrolny w tym miesiącu. W sobotę podopieczni trenera Adriana Żurańskiego pokonali na wyjeździe grający w III lidze KPR Starogard Gd. 3:1.
• KP Starogard Gd. — Concordia Elbląg 1:3 (0:2):1 — Augusto (5), 0:2 — Szmydt (9), 1:2 — Moskiewicz (54), 1:3 — Jarzębski (87)

CONCORDIA: Woźniak — Jońca, Szawara, Ponurko, Bukacki, Zielecki, Szmydt, Jarzębski, Kopka, Augusto, Góral. Grali jeszcze: Uzarek, Drewek, Belim, Kottlenga, Kaczorowski, Nestorowicz, Błaszczyk, Rękawek, Roguski.

W minionym tygodniu piłkarze Concordii rozegrali trzy mecze kontrolne. Pokonali Żuławy Nowy Dwór Gd (klasa okręgowa) 10:0, zremisowali na wyjeździe z Bałtykiem Gdynia (III liga) 3:3 oraz w sobotę okazali się lepsi od KP Starogard Gd (III liga), wygrywając 3:1.

W spotkaniu tym zagrało 20 piłkarzy, w tym 7 testowanych w drużynie gości. Do nich należeli: Mateusz Jonca (Stomil Olsztyn), Jędrzej Ponurko (Bałtyk Koszalin), Diego Belim (Arka II Gdynia), Mateusz Sielecki (Olimpia Grudziądz), Kacper Roguski (Świt Nowy Dwór Maz), Oskar Kottlenga (Olimpia II Elbląg), bramkarz Mateusz Uzarek (Lech II Poznań). Zagrał też już potwierdzony dla elbląskiego klubu 23-letni napastnik Michał Góral (Sokół Aleksandrów Łódzki), wychowanek Widzewa Łódź, mający za sobą także występy w Stomilu Olsztyn i Zagłębiu Sosnowiec.

Jeśli chodzi o mecz, pierwsi zaatakowali goście i na efekty długo nie trzeba było czekać. Po 10 min gry prowadzili już 2:0. Najpierw po dośrodkowaniu Radosława Bukackiego piłkę głową do siatki skierował Brazylijczyk Augusto, a kilka minut później Mateusz Szmydt podwyższył rezultat, finalizując podanie Eryka Jarzębskiego.

Jeszcze w pierwszej połowie meczu goście mogli prowadzić 3:0, ale Augusto obił poprzeczkę. Po przerwie gospodarze nie dawali za wygraną i zdobyli kontaktowego gola. Jednak na więcej już im nie pozwolili dobrze grający w defensywie przyjezdni.

Wynik po dwójkowej akcji Szymon Drewek — Jarzębski, ten ostatni dopełnił formalności, strzelając z bliska do siatki.

Kolejny mecz Concordia rozegra w czwartek z II-ligową Olimpią, a w sobotę o godz. 14 podejmować będzie Polonię Lidzbark Warmiński (IV liga).