Basketball Elbląg zagra w niedzielę na wyjeździe z AZS UW-M Olsztyn

2023-02-07 13:40:31(ost. akt: 2023-02-09 11:31:32)
Ósme zwycięstwo z rzędu, a piąte przed własną publicznością w ramach rozgrywek III-ligowych odniósł basketball Elbląg. Podopieczni trenera Arkadiusza Majewskiego wygrali z Trójeczką Olsztyn 111:80, rewanżując się za porażkę z I rundy 77:82.
• Basketball Elbląg — Trójeczka Olsztyn 111:80
(25:13, 26:20, 30:28, 30:19)

BASKETBALL: Zamojski 35, Pawlak 16, Jastrzębski 15, Szuszkiewicz 15, Szarszewski 9, Krakowski 9, Prokurat 8, Jakimowicz 2, Domaszewicz 2, Gliński, Klonowski, Nisztuk.

Najwięcej dla gości: Fijałkowski 34, Szczepański 25, Wirchanowicz 11.

Elblążanie koniecznie chcieli wygrać i to jak w najwyższym rozmiarze i tym samym udowodnić, że jedyna porażka w tym sezonie z tą drużyną w pierwszej rundzie, była tylko wpadką. Od początku spotkanie było bardzo agresywne z obu stron pod dwoma tablicami i nikt się nie oszczędzał.

W początkowej fazie pojedynku lepsze wrażenie sprawiali olsztynianie. W piątej minucie najlepszy snajper gości Wojciech Fijałkowski wyprowadził swój zespół na prowadzenie 11:8. Wówczas trener elblążan Arkadiusz Majewski poprosił o czas i to dało dobry efekt. Najlepszy zawodnik elbląskiego zespołu Przemysław Zamojski zdobył z rzędu pięć punktów i kibice cieszyli się już z prowadzenia 13:11. Jednak po chwili znów był remis, tym razem 13:13. Od tego momentu miejscowi zaczęli grać z większą determinacją. Przejęli inicjatywę i punktując jak rutynowany pięściarz, zdobyli dwanaście punktów, nie stracili żadnego i po dziesięciu minutach prowadzili 25:13.

Druga kwarta zaczęła się już pod dyktando gospodarzy, którzy zaczęli systematycznie powiększać swoją przewagę punktową. Za sprawą skutecznych: Kacpra Jastrzębskiego, Zamojskiego oraz Dominika Pawlaka, Basketball w tej kwarcie wygrywał 35:18. Przyjezdni grali jednak ambitnie i kiedy nadarzyła się okazja do szybkiej kontry, też ją wyprowadzali. Po 20 minutach gry, gospodarze, schodząc na przerwę do szatni, wygrywali 51:33.

W trzeciej kwarcie nadal trwała dominacja Basketballu. Olsztynianie chwilami nie byli w stanie nawiązać walki. Pomiędzy 23 a 25 min gry, elblążanie zdobyli dwanaście punktów z rzędu, potem dorzucili jeszcze siedem kolejnych i na tablicy wyników pokazał się rezultat 75:45 i w tym momencie rozwiana została nadzieja gości na dobry końcowy rezultat.

Po 30 min gry było 81:61. W ostatniej kwarcie spotkania głośna elbląska publiczność żywiołowym dopingiem pomagała swojej drużynie, by ta przekroczyła sto punktów. Zawodnicy, tym razem nie spuścili z tonu, lecz grając konsekwentnie w ataku, cel zrealizowali. Wygrali ostatecznie 111:80 i w tym momencie można już im gratulować gry w barażach o II ligę.

Kolejny mecz Basketball rozegra w niedzielę na wyjeździe z AZS UW-M Olsztyn.

• Pozostałe wyniki 9. kolejki spotkań: Orka Iława — Wilki Ełk 72:56, Basket Kwidzyn — Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk 58:71, Kolejarz Chojnice — AZS UW-M Olsztyn 78:93