Koszykówka. Basketball Elbląg rozegra jeszcze cztery spotkania

2023-02-14 10:33:06(ost. akt: 2023-02-14 10:41:12)
Zdjęcie ilustracyjne - archiwum

Elblążanie w miniony weekend o mistrzowskie punkty w III lidze grali na wyjeździe z AZS UW-M Olsztyn. Wygrali 87:82, ale zwycięstwo wcale łatwo im nie przyszło. O zdobyciu kompletu punktów zadecydowała ostatnia kwarta. Basketball Elbląg ma do rozegrania jeszcze cztery pojedynki
AZS UW-M Olsztyn — Basketball Elbląg 82:87
(18:20, 32:24, 21:21, 11:22)
BASKETBALL: Prokurat 24, Pawlak 18, Szarszewski 15, Jastrzębski 14, Szuszkiewicz 13, Glinka 3, Klonowski, Krakowski

Do zakończenia rozgrywek pozostały już tylko cztery kolejki spotkań. Mistrzowskie zmagania kończą się 12 marca, ale już teraz podopieczni trenera Arkadiusza Majewskiego mogą myśleć o tym, kogo wylosują w barażach o II ligę.

Drużyna elbląska ma do rozegrania jeszcze cztery pojedynki, dwa u siebie z Kolejarzem Chojnice (19.02 godz. 16) i na koniec rozgrywek z Orką Iława. Na wyjeździe zmierzy się z Wilkami Ełk (26.02) oraz MTS Basket Kwidzyn (5.03).

Żeby zapewnić sobie tytuł mistrzowski, Basketball musi wygrać jedno z czterech tych spotkań. Ale, patrząc na zestaw przeciwników, gratulacje elblążanom można składać już teraz.

Wracając do meczu w Olsztynie, drużyna przyjezdnych zagrała bez swojego najlepszego zawodnika Przemysława Zamojskiego i widać to było po ich grze. Brakowało płynności oraz skutecznej. To był jeden z najtrudniejszych pojedynków w tym sezonie lidera tabeli.

Od początku gra była wyrównana, mimo to goście prowadzili 11:8. Tuż przed końcem pierwszej kwarty, po rzucie Piotra Prokurata, elblążanie odskoczyli na cztery punkty 20:16, gospodarze odpowiedzieli celnym rzutem i po 10 min gry, na tablicy wyników pokazał się rezultat 20:18.

W drugiej kwarcie od początku wywiązała się walka. Zespoły grały jak równy z równym, jednak w końcówce większą skuteczność zachowali akademicy. Pięciokrotnie z rzędu trafili za trzy punkty i do przerwy wygrywali 50:44.

Po przerwie podopieczni trenera Arkadiusza Majewskiego starali się wyjść na prowadzenie, ale gospodarze odpowiadali punkt za punkt i po pół godziny gry nadal byli na prowadzeniu 71:65.

O końcowym wyniku miała zadecydować ostatnia kwarta. Kiedy elblążanom zaczęło zaglądać widmo porażki w oczy, ci się jednak zmobilizowali, pokazali charakter i goniąc wynik, nie tylko doprowadzili do remisu, ale przechylili zwycięstwo na swoją korzyść. Było to dziesiąte zwycięstwo zespołu trenera Majewskiego w tym sezonie.

Pozostałe wyniki 10. kolejki spotkań: Wilki Ełk — Kolejarz Chojnice 102:52, Trójeczka Olsztyn — MTS Basket Kwidzyn 83:63, Orka Iława — Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk 55:74.