Sprintem: Najważniejsze sportowe wiadomości z Elbląga

2023-02-24 15:05:27(ost. akt: 2023-02-24 14:10:08)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Poniżej najciekawsze i najważniejsze wiadomości sportowe mijającego tygodnia. Ryszard Grzelak znów na podium, Sandra Kruk w zwycięskiej walce z wicemistrzynią olimpijską, a Truso za burtą MP juniorek.

• TENIS STOŁOWY
RYSZARD GRZELAK NA PODIUM

W miniony weekend ponad 300 zawodniczek i zawodników wzięło udział w VI Grand Prix Polski Weteranów w Gliwicach. Był to jednocześnie drugi memoriał Wojciecha Waldowskiego. Z bardzo dobrej strony pokazał się elblążanin Ryszard Grzelak. Startował on w najliczniej obsadzonej kategorii wiekowej 50-59 lat, w której udział wzięło 80 zawodników. W pierwszej fazie turnieju zawodnicy grali w dwudziestu grupach po czterech, z których po dwóch najlepszych pozostawało w turnieju, kwalifikując się do strefy pucharowej. Ryszard Grzelak w grupie nie miał sobie równych i pokonał Grzegorczyka (Gdańsk) oraz Migdała (Katowice) po 3:0, a Rogulskiego (Warszawa) 3:1. W dalszej pucharowej części turnieju Grzelak po trzech zwycięstwach nad Nałódką (Kraków), Piotrowskim (Toruń) i Kowalczykiem (Nawojów Łużycki) 3:1 dotarł do ścisłego finału. W finale spotkał się z Sołtyskiem (Żory) i po pełnym dramaturgii spotkaniu przegrał 2:3. Kolejny turniej z tego cyklu odbędzie się 11-12 marca w Węgierskiej Górce.

• SIATKÓWKA
TRUSO ZA BURTĄ MP JUNIOREK

W dniach 17-19 lutego w Łodzi odbyły się ćwierćfinały mistrzostw Polski juniorek. Do turnieju przystąpiło sześć drużyn, w tym MKS Truso Elbląg, które podzielono na dwie grupy. Elblążanki znalazły się w grupie A, gdzie uległy ŁKS Łódź 0:3 (9:25, 24:26,15:25) oraz przegrały z MKS Chełmiec Wodociągi Wrocław 2:3 (25:20, 25:20, 15:25, 18:25, 14:16), co sprawiło, że zabrakło ich w walce o dwa premiowane miejsca do półfinału MP. W grupie B najlepszym okazał się MKS Dąbrowa Górnicza przed Volley Świdnica i MKS Hajnówka. To właśnie te dwa zespoły okazały się lepsze w rywalizacji z ŁKS i Chełmcem i to one grać będą o finał MP. W spotkaniu o 5. miejsce Truso pokonało MKS Hajnówka 3:0 (25:19, 25:13, 25:17).

• BOKS
SANDRA KRUK WYGRAŁA Z WICEMISTRZYNIĄ OLIMPIJSKĄ

W Sofii (Bułgaria) odbywa się międzynarodowy turniej pięściarski kobiet "Strandja". Udział w nim bierze pasłęczanka Sandra Kruk (niestowarzyszona), była zawodniczka Kontry Elbląg. Walcząca w reprezentacji Polski w wadze 57 kg w pierwszej walce zgotowała jedną z większych niespodzianek. Pokonała na punkty wicemistrzynię olimpijską z Tokio Nesthy Petecio (Filipiny). 30-letnia azjatycka rywalka ma w dorobku złoto i srebro mistrzostw świata. Pierwsze dwie rundy Kruk u sędziów wygrała 3:2, a w ostatnim starciu utrzymała korzystny wynik i wygrała jednogłośnie na punkty. W ćwierćfinale rywalką Sandry Kruk będzie Ruan Mulan (Chiny), a walka odbędzie się w piątek w godzinach wieczornych.