Koszykówka: Basketball Elbląg może się przygotowywać do walki w barażach o II ligę

2023-03-06 11:10:30(ost. akt: 2023-03-06 11:17:02)
zdjęcie ilustracyjne – archiwum

W przedostatniej kolejce spotkań w III lidze mężczyzn Basketball Elbląg wygrał na wyjeździe z MTS Basket Kwidzyn 89:62. Mając już mistrzowski tytuł w kieszeni, drużyna elbląska powoli może się przygotowywać do walki w barażach o II ligę.
• MTS Basket Kwidzyn — Basketball Elbląg 62:89
(15:26, 15:21, 20:16, 12:26)

BASKETBALL: Prokurat 34, Jastrzębski 16, Pawlak 11, Szuszkiewicz 10, Nisztuk 5, Krakowski 4, Niburski 4, Klonowski 3, Szerszewski 2, Jakimowicz, Chrzanowski.

Jedenaste zwycięstwo w tym sezonie, a dziesiąte z rzędu odnieśli koszykarze elbląscy w tegorocznych rozgrywkach w III lidze pomorsko-warmińsko-mazurskiej, mimo iż przystąpili do meczu bez swojego najlepszego zawodnika Przemysława Zamojskiego.

Już dwie pierwsze kwarty pokazały, kto rządzi na parkiecie. Po 20 min gry podopieczni trenera Arkadiusza Majewskiego prowadzili 47:30. W tym czasie bardzo dobrą partię rozgrywał Piotr Prokurat, który imponował dobrą grą pod koszem rywala, a także skutecznością.

Po przerwie elblążanie wyszli jakby pewni siebie, zaczęli grać nonszalancko, zawodziła skuteczność i nic też dziwnego, że trzecią kwartę przegrali 16:20. Mimo to, po pół godziny gry wygrywali 63:50.

W przerwie przed ostatnią kwartą trener Majewski udzielił swoim podopiecznym kilka ostrych uwag i to poskutkowało. Drużyna zaczęła grać bardziej kolektywnie a przy tym skutecznie i wszystko w tej ostatniej kwarcie wróciło do normy.

Elblążanie ostatecznie wygrali 89:62 i tym samym pokazali, kto rządzi w tej lidze. Kolejny mecz Basketball zagra u siebie w sobotę o godz. 16.30, gdzie podejmować będzie w sali SP 11 przy ul. Korczaka Orkę Iława.

Pozostałe wyniki: Trójeczka Olsztyn — Wilki Ełk 82:86, Orka Iława — Kolejarz Chojnice 100:65, Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk — AZS UW-M Olsztyn (przełożony).