Basketball Elbląg pokonał Orkę Iława

2023-03-13 14:07:57(ost. akt: 2023-03-13 14:24:15)
zdjęcie ilustracyjne – archiwum

W ostatnim meczu o mistrzowskie punkty w III lidze przed własną publicznością Basketball Elbląg pokonał Orkę Iława 79:60. Tym samym drużyna wywalczyła mistrzowski tytuł. Teraz czas na losowanie i baraże o wejście do II ligi.
• Basketball Elbląg — Orka Iława 79:60
(21:13, 25:18, 20:16, 13:13)

BASKETBALL: Prokurat 18, Klonowski 10, Jastrzębski 22, Pawlak 12, Chrzanowski 3, Szarszewski 6, Nisztuk 2, Domaszewicz, Jakimowicz, Gliński, Krakowski 6.
Najwięcej dla Orki: Markowski 28, Sawicki 11, Zastawny 10, Suski 8

To było jedenaste zwycięstwo z rzędu zespołu elbląskiego i zarazem ostatni pojedynek w roli gospodarza na zapleczu II ligi. Przed spotkaniem zdecydowanym faworytem byli gospodarze, a zwycięzcę łatwo było wytypować. Tak też się stało.

Podopieczni trenera Arkadiusza Majewskiego w rundzie rewanżowej nie mieli sobie równych i zanotowali komplet zwycięstw. Drużyna zdobyła tytuł mistrzowski w III lidze w grupie gdańsko-warmińsko-mazurskiej, choć do rozegrania pozostał im jeden mecz zaległy na wyjeździe z Wilkami Ełk.

Spotkanie zaczęło się po myśli przyjezdnych. Za trzy punkty rzucił Jacek Markowski, jednak elblążanie szybko odpowiedzieli dwoma trafieniami Dominika Pawlaka.

W pierwszych minutach gospodarze grali bez determinacji, mało skutecznie, co mocno denerwowało trenera Arkadiusza Majewskiego. Mimo to Basketball kontrolował grę i po pierwszej kwarcie wygrywał 21:13. Druga kwarta to także gra w nie najlepszym wydaniu elblążan. Dużo było straconych piłek i niecelnych rzutów. Jednak w końcówce kwarty znów się odnaleźli i po "trójkach" Aleksandra Klonowskiego, Piotra Prokurata i Jakuba Jastrzębskiego, wygrali kwartę 25:18 i na przerwę do szatni schodzili z przewagą piętnastu punktów, prowadząc 46:31.

Po przerwie goście grali jak równy z równym i cały czas dotrzymywali kroku elbląskiej drużynie, dzięki czemu większe były emocje. Po 30 min nadal na prowadzeniu byli miejscowi, którzy wygrywali 66:47.

Wydawało się, że w ostatniej kwarcie elblążanie będą powiększać przewagę. Nic z tych rzeczy. Ambitnie grający rywal postawił się na swoim i tocząc wyrównany bój, ostatnią kwartę zremisował 13:13, a całe spotkanie Basketball wygrał 79:60.

Teraz elblążanie czekają na losowanie i na półfinałowy turniej barażowy o wejście do II ligi, który ma się odbyć w dniach 31.03-2.04. Działacze Basketballu zapowiadają, że robią wszystko, by zorganizować jeden z turniejów w naszym mieście.

Pozostałe wyniki: Wilki Ełk — MTS Basket Kwidzyn 64:58, AZS UW-M Olsztyn — Trójeczka Olsztyn 84:65