3 liga piłki nożnej. Concordia Elbląg remisuje z Legionovią Legionowo

2023-03-19 11:00:45(ost. akt: 2023-07-03 16:01:02)

Autor zdjęcia: Rafał Kadłubowski / MMKS Concordia

W drugim wiosennym meczu, piłkarze Concordii Elbląg zremisowali na wyjeździe na trudnym terenie w Legionowie, z wiceliderem tabeli tamtejszą Legionovą 2:2, choć do przerwy przegrywali 0:2.
• Legionovia Legionowo — Concordia Elbląg 2:2 (2:0)

1:0 — Wojdyga (17), 2:0 — Kumoch (34 karny), 2:1 — Kopka (59), 2:2 — Wojdyga (63 samob)

CONCORDIA: Wąsowski — Jońca, Weremko, Szawara, Bukacki, Nowicki, Szmydt, Jarzębski (85 Drewek), Kopka, Góral, Augusto

Elblążanie przystąpili do meczu bez Mateusza Zieleckiego oraz Mariusza Pelca. Po kwadransie wyrównanej gry dwie minuty później, gospodarze wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Mateusza Rymka w pole karne Grzegorz Wojdyga wygrał pojedynek główkowy z obrońcami Concordii i piłka swoje miejsce znalazła w siatce. W 33 min po kolejnej ofensywnej akcji, ze strony gospodarzy, interweniujący wślizgiem Tomasz Szawara, sfaulował Szymona Wiejaka w polu karnym i arbiter wskazał na wapno. Karnego na bramkę zamienił Kamil Kumoch i Legionovia podwyższyła rezultat na 2:0.

Mimo obustronnych ataków wynik do przerwy nie uległ zmianie. Po przerwie Concordia nie mając nic do stracenia, przeszła do bardziej zdecydowanych ataków. W 52 min elblążanie powinni zdobyć kontaktowego gola, ale Brazylijczyk Joao Augusto z 5 metrów strzelił nad poprzeczką. W 59 min piłka w końcu wpadła do siatki, bramki gospodarzy. Łukasz Kopka sfinalizował podanie Augusto i uderzeniem z pola karnego, zdobył kontaktowego gola. Cztery minuty później był już remis. Po dośrodkowaniu Szmydta naciskany przez Eryka Jarzębskiego Wojdyga skierował piłkę do własnej bramki. Goście atakowali do końca. Concordia była blisko wygrania, ale Augusto, strzelił z 13 metrów minimalnie obok słupka. Kolejny mecz Concordia zagra u siebie w sobotę o godz. 15. z Jagiellonią II Białystok