II Ciechanowski Turniej Bokserski za nami. Pięściarze MOS Zatoka i LKS Kruszynka Braniewo przywieźli medale

2023-03-21 11:29:40(ost. akt: 2023-03-21 12:00:43)
W Ciechanowie odbył się II turniej o puchar starosty, w którym udział wzięli pięściarze z Braniewa

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

W dniach 18-19 marca w Ciechanowie odbył się II turniej o puchar starosty tego miasta. Z powodzeniem występowali tam pięściarze MOS Zatoka i LKS Kruszynka Braniewo. Podopieczni trenera Romana Kruszyńskiego siedmiokrotnie stawali na podium.
W miniony weekend w Ciechanowie odbył się drugi turniej w boksie olimpijskim o puchar starosty tego miasta. W dwudniowym turnieju uczestniczyło ponad 150 zawodników z czterech województw: mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego oraz kujawsko-pomorskiego. Impreza odbywała się w kategoriach wiekowych: młodzik, kadet, junior oraz senior.

Dobrze w tych zawodach spisali się pięściarze dwóch braniewskich klubów MOS Zatoki i LKS Kruszynki, których prowadzi trener Roman Kruszyński. Ekipa braniewska wywalczyła siedem medali w tym cztery złote, jeden srebrny i dwa brązowe.

Na najwyższym podium stanęli:
• Fabian Karczewski (Zatoka) - młodzik - waga 40 kg, który w finale zwyciężył Wojciecha Górczaka (Niedźwiedź Kętrzyn) 2:1.
• Adam Wejdlet (Zatoka) - młodzik - waga 64 kg, który pokonał Krzysztofa Banika (KB Nowy Dwór Maz) 3:0.
• Nikodem Piepiórka (Kruszynianka) - junior - 67 kg, który wygrał z Sulejmanem Sulejfanow (Żoliborska Szkoła Boksu Warszawa) przez rsc w II rundzie.
• Arkadiusz Sadowski (Kruszynianka) - senior 76 kg, który wygrał w 2 rundzie przez rsc z Janem Kowalczykiem (Senirada Pułtusk).

Medal srebrny wywalczył Oliwier Seroka (Kruszynianka) - senior - waga 57 kg, który w finale przegrał z Ivanem Kalkinem (Legia Warszawa) 0:3.

Medale brązowe zdobyli: Mikołaj Litwiński (Zatoka) - 60 kg - młodzik, który w półfinale przegrał z Dawidem Szydłowskim (Wojownik Ostrów Maz) 0:3 oraz Kamil Dereszewski (Kruszynka) waga 80 kg - senior, który w 1/2 finału nie sprostał Jurijowi Grass (Varsovia Warszawa).